Cielęta są najdelikatniejszą grupą zwierząt w stadzie, która wymaja szczególnej opieki. Ich układ immunologiczny opiera się na przeciwciałach pochodzących z siary.

Brak działającego na starcie układu odpornościowego, w połączeniu z pochodzącymi ze środowiska patogenami powodują częste problemy trawienne.

Naprzeciw tym problemom wychodzi firma DeLaval oferując preparat Carbogel. Jest to mieszanka paszowa uzupełniająca w postaci pasty przeznaczona dla cieląt, jałówek i innych zwierząt gospodarskich cierpiących na biegunkę i zaburzenia trawienia.

Produkt zawiera naturalny, dębowy węgiel aktywny o charakterystycznej strukturze i zwiększonej powierzchni wchłaniania toksyn z jelit. Zastosowanie preparatu daje szybkie i widoczne rezultaty.

Dzięki specjalnej technologii suszenia naturalnego węgla zachowuje się jego odpowiednią strukturę i wielkość porów, dzięki czemu zdolność preparatu do absorpcji jest bardzo duża – preparat wychwytuje, wchłania i wiąże mykotoksyny i enterotoksyny w jelitach, natomiast nie pochłania witamin, aminokwasów, leków, makro- i mikroelementów.

W efekcie preparat zmniejsza negatywne działanie enterotoksyn i mykotoksyn w jelitach. Produkt działa jak opatrunek na jelitach, zmniejsza dyskomfort i poprawia trawienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!