PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Prezes KZSM: Za kwoty oczekujemy działań interwencyjnych

Prezes KZSM: Za kwoty oczekujemy działań interwencyjnych
www.portalspozywczy.pl

Autor: Roman Wieczorkiewicz

Dodano: 08-11-2013 15:10

Tagi:

Gdy zostaną zniesione kwoty mleczne, chcemy aby były prowadzone, oczywiście gry tego będzie wymagała tego sytuacja, działania interferencyjne na rynku mleka - powiedział Waldemar Broś, prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich podczas targów mleczarskich Mleko-Expo w Warszawie.Instrumenty takie jak skup interwencyjny, prywatne przechowywanie czy dopłaty eksportowe mogą mieć istotny wpływ na przyszłość polskiej branży mleczarskiej - mówił Waldemar Broś.

Podkreślał, że obecna sytuacja branży jest bardzo dobra, ale spożycie jest nadal za niskie.

W swojej wypowiedzi podkreślał także rolę spółdzielczości mleczarskiej. - W Stanach Zjednoczonych, które są jednym z największych producentów mleka na świecie, bardzo intensywnie rozwija się spółdzielczość. Około 70 proc. amerykańskich producentów mleka jest zrzeszonych w spółdzielniach. To pokazuje siłę i skuteczność spółdzielczej formy własności - powiedział Waldemar Broś.

- Apeluję aby duże polskie spółdzielnie skupiły się na eksporcie, a mniejszym pozwoliły działać na rynku krajowym. To już się dzieje - dodał prezes Broś.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • arszczecin 2013-11-10 19:42:22
  zobaczcie jaką przemianę przeszedł w ostatnim roku Johny. Z ziejacego nienawiścia pitbula, zrobił się stanowczy, konkretny facet, trzymający poziom.
  Johny, pogratulować zmiany.

  ps czy o ostrowi nie pisał ostatnio farmer?
 • Johny_Bravo 2013-11-10 17:56:52
  @LEWAR
  U mnie to samo zrobili z mleczarną w Ostrovi Mazowieckiej tak samo kupa kasy przepadła rolnikom w udziałach. Kasę odzyskali jedynie ci którzy na początku opuścili mleczarnię złodzieji i złożyli szybko podanie o udziały na które trzeba było czekać prawie rok.
 • Lewar 2013-11-10 07:51:38
  pieniądz powinien być w kieszeni nie ważne gdzie sie pracuje
 • ukasz 2013-11-09 19:14:41
  dziwne że to cie obchodzi jsk miałeś wyjechac z tego kraju
 • Lewar 2013-11-09 16:54:23
  tak tylko aerykanie nie pozwolą się okradać, w polszy rada nadzorcza ustala i chłopom udział przepada, np SM ciechanów... ile razy chcecie brać na udziały, raz sprzedali mleczarnie hiszpanowi podzielili się kasą i znowu szukają głupich co będą płacić udział ..suki i złodzieje ??
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!