PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Produkcja mleka i alkoholu w jednym

Produkcja mleka i alkoholu w jednym Jak się okazuje mleko jest surowcem do wyrobu produktów o szerokim asortymencie, fot.Ł.Ch.

Autor: Łukasz Chmielewski/agri-view

Dodano: 01-12-2015 09:15

Tagi:

Brytyjski rolnik Jason Barber znalazł sposób na powiększenie dochodów z produkcji mleka pomimo złych cen surowca - zrobił wódkę z mleka – podaje portal agriviewSposobem na wzrost przychodów z produkcji mleka w okresie dekoniunktury jest wzrost wartości dodanej do surowca, którą to w przypadku brytyjskiego rolnika jest przetworzenie mleka krowiego na alkohol - Black Cow Pure Milk Vodka

Jak mówi producent, pomysł zrodził się z potrzeby dywersyfikacji produkcji w gospodarstwie liczącym 250 krów oraz z jego osobistego zainteresowania tym trunkiem. Według zapewnień rolnika wódka produkowana jest wyłącznie z mleka krów żywionych na pastwisku i niczym innym.

Produkcja polega oddzieleniu twarogu od serwatki, która następnie za pomocą określonych szczepów drożdży podlega fermentacji do piwa. Podlega ono w dalszej kolejności destylacji i określonym w gospodarstwie sekretnemu procesowi mieszania.

Ostatecznie alkohol jest trzykrotnie filtrowany, a następnie ręcznie butelkowany. Z tego samego mleka powstaje w gospodarstwie również ser cheddar.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • T.B. 2015-12-01 11:18:10
    U nas do niedawna był problem ze sprzedażą wina z niewielkich prywatnych winnic, a sprzedaż bezpośrednia w powijakach. Biurokracja i przepisy zabiją wszelką innowacyjność. Można tylko pozazdrościć.
  • inspketor Gadżet 2015-12-01 10:11:56
    super pomysł! Od razu wódka i zagrycha w jednym cyklu produkcji ;)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.233.99
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!