Zorganizowane targi mają na celu promocję produktów mleczarskich, aby wzbudzić zainteresowanie konsumentów coraz szerszym asortymentem produktów. Podkreślane są w szczególności walory prozdrowotne mleka i jego przetworów, jako naturalnego składnika codziennej diety dzieci, jak i osób dorosłych.

Tegoroczne targi zwiększyły skalę, gdyż tym razem wystawiło się aż36 firm związanych z branżą mleczarską, z czego większość stanowią spółdzielnie mleczarskie.

Impreza jest okazją do zapoznania się z szerokim portfolio mleczarni, a także degustacji produktów na stoiskach firm. wykorzystując zgromadzenie tak wielu firm w jednym miejscu, jest to również doskonała szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Takie akcje promocyjne są potrzebne, gdyż jak twierdzi Waldemar Broś, Prezes KZSM, sytuacja w mleczarstwie jest trudna, o czym świadczy m.in. niska cena uzyskiwana za mleko przez producentów. Jak podaje Broś, wypłacane aktualnie ceny są na poziomie tych sprzed ośmiu lat.

Według Prezesa KZSM niekorzystna sytuacja wynika z trzech powodów: mniejszych zakupów produktów mleczarskich przez Chiny, rosyjskie embargo na produkty żywnościowe oraz niski poziom spożycia mleka i jego przetworów.

Targi Mleko – Expo można jeszcze odwiedzać dziś i jutro. Zachęcamy do przybycia i korzystania na co dzień z oferty rodzimych producentów branży mleczarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!