Wzorcowo prowadzone gospodarstwo Sylwestra Imiołka utwierdza mnie w przekonaniu, że polskie rolnictwo stale się rozwija i w pełni dostosowuje do norm Unii Europejskiej. W dobie licznych kryzysów i zachwiań na rynku rolnym odwaga w inwestowaniu, jaką wykazuje się Pan Imiołek zasługuje na pochwałę. To dzięki determinacji w dążeniu do pozytywnie rozumianej zmiany możemy dziś podziwiać tak imponujące gospodarstwo – powiedział Maciej Rybicki, Prezes Provimi Polska. 

W prowadzeniu hodowli stosowane są najnowsze rozwiązania firmy Provimi takie jak np. Amaferm - produkt, który zwiększa strawność włókna i wpływa na poprawę mleczności. Odpowiednio dobrane, składające się z  najwyższej jakości komponentów dodatki do pasz wpływają na skuteczność i rentowność hodowli Sylwestra Imiołka.

Od 10 lat staram się, by gospodarstwo, które prowadzę spełniało wszelkie unijne standardy. Inwestowanie w nowe urządzenia pozyskujące mleko firmy DeLaval oraz opracowywanie specjalnych programów żywienia bydła przy pomocy doradców żywieniowych Provimi to moje priorytety, ponieważ przyczyniają się do zwiększenia  produkcji mleka – powiedział Sylwester Imiołek.

Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesną, wielostanowiskową dojarnię karuzelową firmy DeLaval. Dojarnia wyposażona jest w czujniki kontrolujące przebieg doju, a system komputerowy zbiera wszelkie dane o produkcji mleka.

Bardzo cieszy mnie fakt, że dojarnia karuzelowa HBR - jeden z najlepszych produktów DeLaval, została zainstalowana właśnie w hali udojowej Sylwestra Imiołka – powiedział Cezary Mikulski, Prezes Firmy DeLaval.

Ponadto obora wyposażona jest w wiele innych urządzeń jak stacje paszowe, automatyczne stacje odpajania cieląt, automatyczny naganiacz krów, obrotowe czochradło, zbiornik do schładzania mleka. Zarządzanie stadem odbywa się za pomocą programu komputerowego Alpro. Doradztwo żywieniowe prowadzi firma Provimi, która dostarcza zwierzętom optymalnych składników odżywczych, co gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo produkcji mleka na każdym etapie.

Gospodarstwo Państwa Imiołek zostało wyposażone dzięki funduszom uzyskanym z Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa, w ramach prowadzonego w latach 2007-2013 programu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Sylwester Imiołek jest jednym z największych dostawców Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Łowicz. Co roku gospodarstwo uczestniczy w wielu wystawach hodowlanych i uzyskuje prestiżowe nagrody.
 
Kilkuset hodowców bydła oraz producentów mleka z całej Polski przybyłych na uroczyste oficjalne otwarcie obory miało także okazję uczestniczyć w interesujących prezentacjach firm, specjalizujących się w stosowaniu najnowszych rozwiązań w prowadzeniu hodowli bydła. Atrakcją spotkania były także występy ludowych zespołów pieśni i tańca Blichowiacy oraz Kalina.