Rosyjska agencja bezpieczeństwa żywności – Россельхознадзор, zatwierdziła możliwość importu mięsa krokodylego z Filipin. Ma to uzdrowić ciężką sytuację na rynku mięsa, po wprowadzeniu sankcji na żywność z krajów zachodnich.- możemy przeczytać na portalu The Moscow Times

Jak podała w tym tygodni agencja Interfax, na listę firm uprawnionych do dostarczania żywności na rynek rosyjski, został dopisany filipiński producent mrożonego mięsa krokodylego – Coral Agri-ventures Farm.

Jak podaje The Moscow Times, zakaz importu zachodniej żywności wymusił na rosyjskich urzędnikach znalezienie nowych dostawców mięsa. Przedstawiciele Rosji odwiedzili Indie, z których rozważany jest przywóz mięsa bawolego, przez lata negowanego, jako produkt niskiej jakości.

Oficjalny rosyjski dziennik rządowy - Российская газета, opublikował artykuł wychwalający zalety kulinarne gatunków mięsa, które dla większości Rosjan pozostają egzotyczne. Materiał ma tytuł „Grillowany krokodyl i hipopotam na szaszłyku”. W artykule, można znaleźć także wzmiankę o produkcji mięsa z kangurów, rekinów i strusi.

Podobał się artykuł? Podziel się!