Odbywająca się równolegle z targami SIMA wystawa bydła SIMAGENA 2013, zaprezentuje nowy sektor poświęcony genetyce i genomice, a w nim najnowsze badania nad genomem bydlęcym. Ofertę dopełnią dwie przestrzenie tematyczne poświęcone innowacjom oraz katalog.

Wśród pozostałych nowości wystawy można wymienić:

  • Nowy katalog dla hodowców bydła.

SIMAGENA oraz CGA (Konkurs Zwierząt Hodowlanych) orgaznizowany w ramach SIA -Międzynarodowych Targów Rolniczych w Paryżu, po raz pierwszy prezentują wspólny katalog dla hodowców bydła. Dwujęzyczny (francusko-angielski) dokument zawiera program konkursów i pokazów w ramach CGA oraz prezentacji i aukcji na targach SIMAGENA. Katalog zawiera także listę wystawców sprzętu hodowlanego na targach SIMA. Katalog będzie dostępny na targach.

  • Przestrzenie tematyczne poświęcone nowym usługom i produktom (hala 1 i 2), gdzie wystawcy mają możliwość przedstawić hodowcom innowacje w dziedzinie sprzętu hodowlanego.
  • Nowy wątek: genetyka i genomika.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, wraz z powstaniem genomiki, w hodowli żywca dokonała się rewolucja. Sektor bydła mlecznego, najważniejszy na rynku genetyki zwierząt, czerpie wiele korzyści z badań prowadzonych na embrionach rasy Holstein oraz innych ras (Normande, Brune, Montbeliarde, Jersey,Charolais, Limousine, Blonde d'Aquitaine, Parthenaise). Dzięki zsekwencjonowaniu genomu bydlęcego możliwe jest zwiększenie produktywności i płodności zwierząt. Targi SIMA i SIMAGENA stwarzają okazję do zdobycia wiedzy o najnowszych osiągnięciach genomiki i skorzystania z porad dotyczących zastosowania tej wiedzy w praktyce.

  • We współpracy ze spółdzielniami i producentami żywności targi SIMAGENA organizują wizyty w wybranych gospodarstwach.


Oprócz wymienionych nowości, SIMAGENA zaprezentuje pełną gamę sprzętu odpowiadającego potrzebom hodowców żywca. Pod jednym dachem zgromadzono sprzęt związany z genetyką i transportem embrionów, maszyny do zbioru pasz, monitorowania zwierząt, urządzenia mleczarskie, sprzęt do hodowli cieląt, wyposażenie budynków i pomieszczeń dla żywca, maszyny i komponenty sprzętu hodowlanego.


Warto wspomnieć, że z dziedziny żywienia zwierząt jury targów wyróżniło dwa innowacyjne systemy: Aviso - robota karmiącego z Belair (Specjalne Wyróżnienie) oraz Automatic Feeding z Jeantil (Srebrny Medal).

Podobał się artykuł? Podziel się!