W wielu ankietowanych zakładach skupujących bydło stawki uległy spadkowi, część z nich jeszcze się broni, pozostając przy poprzednim cenniku.

Za buhaje w klasie R zakłady oferują maksymalnie 12,80 zł/kg, klasa O jest zaś wyceniana na 12,40 zł/kg. Niektóre zakłady obniżyły cenę poubojową nawet o 0,50 zł/kg. Ceny oferowane za buhaje w wadze żywej kończą się na stawce 7,50 zł/kg, jednak w wielu przypadkach cena zamyka się na 7 zł/kg.

Jałówki w klasie R wyceniane są maksymalnie na 12,40 zł/kg w oraz 11,70 zł/kg w klasie O. Za sztuki skupowane na wagę żywą zakłady oferują stawki maksymalnie 6,50 zł/kg.

Przed obniżkami nie obroniły się również krowy, szczególnie w przypadku stawek WBC, które obecnie wynoszą maksymalnie 10,80 zł/kg. Krowy skupowane na wagę żywą wyceniane są maksymalnie na 5,1 zł/kg (ceny netto).

Niektóre z zakładów narzekają na osłabiony eksport w ostatnim tygodniu, co przekłada się dość szybko na ceny skupu bydła. W niektórych przypadkach pojawiają się również zgłoszenia o zwiększonej podaży bydła zgłoszonego do dopłat, w przypadku których upłynął już termin obowiązkowego utrzymania w stadzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!