PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Spomlek dopłaca za mleko NON GMO

Spomlek dopłaca za mleko NON GMO Produkcja mleka bez użycia pasz GM jest droższe w porównaniu z konwencjonalną produkcją, fot.Ł.Ch.

Autor: Łukasz Chmielewski/Spomlek

Dodano: 04-09-2017 07:29

Tagi:

Jak informuje mleczarnia Spomlek, jej dostawcy otrzymają dodatkowo 10 groszy do każdego litra mleka za przystąpienie do programu żywienia krów paszami NON GMO.Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek na początku roku rozpoczęła wdrażanie procedur związanych z uwolnieniem mleka od GMO. W sierpniu rozpoczął się okres przejściowy potrzebny rolnikom na dostosowanie gospodarstw do wymagań związanych z wdrożeniem programu.

– Staramy się nadążać za nowymi trendami, jednocześnie dbając o bezpieczny, zdrowy i smaczny produkt – mówi Aneta Mostowiec, rzecznik prasowa Spomleku.

Dostawcy odbyli cykl szkoleń dotyczących mechanizmów programu NON GMO. Mleczarnia opracowała wewnętrzny system kontroli, który będzie monitorował czystość produktu pod kątem zanieczyszczeń pozostałościami pasz GMO.

- Podczas trwania okresu przejściowego czyli od sierpnia do końca grudnia 2017 roku gospodarstwa będą szczegółowo kontrolowane przez naszych pracowników – mówi Agnieszka Kamela, dyrektor skupu surowca - W gospodarstwach będą pobierane pasze do badań na obecność GMO oraz poprawność zgromadzonej dokumentacji. Istnieje również możliwość zbadania pasz na obecność GMO na życzenie dostawcy.

Mleczarnia zauważając fakt, że żywienie krów paszami wolnymi od GMO jest droższe (około 4 groszy więcej za litr surowca) od sierpnia wprowadziła dodatek motywacyjny w postaci 10 groszy do litra surowca, który otrzymają wszyscy rolnicy przystępujący do programu NON GMO.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • markoln plusk 2017-09-04 08:49:44
    srajo muchy będzie wiosna...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.158.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!