PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Sterownie robotami za pomocą smartfona

Sterownie robotami za pomocą smartfona

Autor: Łukasz Głuchowski

Dodano: 31-10-2014 10:30

Tagi:

Taką funkcję, dla sowich produktów wprowadziła firma Lely. Lely Control, to aplikacja pozwalająca na sterowanie robotem do podgarniania paszy na stole paszowym Lely Juno i robotem do usuwania odchodów zwierzęcych w oborze z podłogą szczelinową Lely Discovery.Lely Control to aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia sterowanie wyżej wymienionymi urządzeniami Lely za pomocą smartfona przez Bluetooth. Daje to możliwość np. zatrzymania robota, z dowolnego miejsca obory.

Dzięki nowej aplikacji, za pomocą smartofona, można również korzysta z inHerd – swoistego asystenta, który pomaga w zarządzaniu stadem.

Lely Control można pobrać za darmo z serwisów Google Play Store. Pakiet aktualizacyjny zastępuje E-link używany obecnie z odbiornikiem Bluetooth.

Teus de Jong, menedżer ds. produktów żywieniowych w Lely International, tłumaczy, że teraz dzięki usprawnieniom hodowca może sterować urządzeniami Juno i Discovery z większej odległości.      

-Zapewnia to większą elastyczność i szersze możliwości niż używana dotychczas skrzynka sterująca E-link. Hodowca może np. zdalnie zatrzymać ruch maszyny w korytarzu paszowym, system także umożliwia obsługę wielu urządzeń. Lely Control ułatwia nam dodawanie nowych, dostępnych w przyszłości funkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!