Preparat Wild Stop Plus, zaproponowany przez firmę Can Agri jest środkiem odstraszającym zwierzęta. Użyte składniki na bazie substancji naturalnych łączą imitację zapachu najsilniejszego drapieżnika, jakim jest niedźwiedź oraz zestaw zapachu roślin, które nie są tolerowane przez dzikie zwierzęta.

Preparat posiada bardzo gorzki smak, który nie jest tolerowany przez zwierzęta i ludzi, co zapobiega przypadkowemu spożyciu preparatu. Środek wykazuje długi czas działania; przy normalnej pogodzie jest to do 12 tygodni. W przypadku dużej ilości opadów lub długotrwałej temperatury powyżej 20ºC czas działania może ulec skróceniu.

W ochronie upraw preparat trzeba rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:12, (1 l koncentratu wystarcza na 2 tys. metrów kwadratowych ziemi). Można również stworzyć barierę zapachową, wówczas preparat należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:10 i spryskać pasek do ok. 2 metrów szerokości wokół obszaru chronionego - 1 litr koncentratu wystarcza na 5 tys. metrów kwadratowych ziemi (2,5 tys. m.b.).

Cena detaliczna:
Wild Stop Plus 200ml – ok.20 zł.
Wild Stop Plus 1000ml – ok.80 zł.
Wild Stop Plus 5000ml – ok. 270 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!