PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Szkoła Zimowa Hodowców Bydła po raz 22

Szkoła Zimowa Hodowców Bydła po raz 22

W dniach 24-28 marca w Zakopanem odbyła się XXII Szkoła Zimowa Hodowców Bydła.Platforma wymiany wiedzy między nauką, a praktyką jest celem głównym, który od dwudziestu dwóch lat przyświeca organizatorom Szkoły Zimowej Hodowców Bydła. Tegoroczna konferencja cieszyła się jeszcze większą niż w ubiegłym roku, frekwencją uczestników, których do Zakopanego przybyło ponad 200, a wśród nich znaleźli się zarówno wybitni naukowcy z praktycznie każdego Uniwersytetu Rolniczego w Polsce, goście z uczeni rolniczych z Francji, Słowacji i USA, praktycy – hodowcy bydła, studenci, przedstawiciele związków hodowców, przedstawiciele firm zaopatrujących gospodarstwa, a także delegacje z mleczarni działających na terenie niemal całego kraju.

Tematyka tegorocznej Szkoły Zimowej to właśnie działanie nauki na rzecz praktyki. Łącznie w tym roku wygłoszonych zostało 37 referatów w ośmiu sesjach. Każda sesja kończyła się dyskusją, w której chętnie uczestniczyli zarówno naukowcy jak i hodowcy bydła mlecznego z naszego kraju. Dyskutowano o genetyce i hodowli bydła, jego żywieniu, ekonomice produkcji mleka i wołowiny w naszym kraju, zastosowaniu nowoczesnych technik w produkcji. Zaprezentowano również dotychczasowe osiągnięcia w badaniach naukowych (w tym również prowadzone przez młodych naukowców), a także przedyskutowano działanie na linii praktyka nauce i nauka praktyce.

Jak tłumaczył podczas dyskusji hodowca krów mlecznych – nauka musi współgrać z praktyką. W oparciu o potrzeby praktyków potrzeba prowadzenia badań naukowych i udostępniania ich wyników hodowcom – tak by mogli je wdrażać do codziennej pracy w stadach krów mlecznych.

Organizatorami XXII Szkoły Zimowej Hodowców Bydła w Zakopanem byli: Katedra Hodowli Bydła Uniwersytetu Rolniczy w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Zootechniczne Koło w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Dinozaur 2014-04-01 13:07:53
    Powołano też "Klub Profesorów Seniorów", który będzie miał kwaterę główną w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie przy tamtejszym kole PTZ
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!