Przechodząc do kolejnych grup produkcyjnych krowy często migrują miedzy budynkami, które niekiedy dzielą duże odległości. Przepęd wymaga zazwyczaj obecności kilku osób, co nie zawsze jest możliwe. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się przyczepa do przewozu zwierząt.

Przyczepa taka może być również wykorzystywana do przewozu krów na pastwisko w przypadku znacznego oddalenia od gospodarstwa. Koszty związane z przewozem zwierząt są niwelowane przez oszczędności w żywieniu, gdyż pastwisko pozostaje nadal najtańszą formą żywienia krów.

Przyczepy do przewozu zwierząt, zależności od modelu, mogą pomieścić jednorazowo od kilku do kilkunastu sztuk. Zazwyczaj na wyposażeniu są barierki wewnątrz skrzyni, które umożliwiają dowolne podzielenie grupy.

Montowane na bokach przyczepy barierki zewnętrzne w dużym stopniu ułatwiają wprowadzanie do środka zwierząt. Barierki mogą być mocowane na zawiasach lub szynach.Dodatkowym ułatwieniem jest zastosowanie opuszczanej podłogi, dzięki czemu zwierzęta nie muszą pokonywać różnicy poziomów.

Zazwyczaj na przyczepie zamontowany jest stelaż, który umożliwia pokrycie jej plandeką, chroniącą przez słońcem oraz opadami. Niezbędnym rozwiązaniem jest również antypoślizgowa podłoga zapewniająca bezpieczeństwo podczas transportu. Podobał się artykuł? Podziel się!