Mimo iż do targów pozostało jeszcze ponad pół roku, organizatorzy już zapowiadają setki nowości. Choć zapowiedź jest 300 nowych produktów, na razie trudno jeszcze o konkrety.

Jakub Patelka, dyrektor Targów Polagra Premiery, mówi o zwiększeniu nacisku na sektor produkcji zwierzęcej - nie tylko wyposażenia budynków inwentarskiech, ale także wśród samych zwierząt.

- Trwają zaawansowane rozmowy zarówno z uniwersytetami przyrodniczymi ale też z firmami hodowlanymi żeby pokazać nowe osiągnięcia w hodowli i genetyce. Skupiamy się na trzech grupach: bydle, trzodzie chlewnej i drobiu - wyjaśnia Patelka.

Oprócz wystawy, gratką dla hodowców ma być specjalny program spotkań i paneli dyskusyjnych. W debatach mają uczestniczyć m.in. przestawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii.

- To wszystko nie powinno oczywiście przysłonić maszyn, które będą rozstawione w 12 pawilonach. Po raz pierwszy na targach poznańskich będą zajęte wszystkie pawilony - dodaje dyrektor targów.

Podobał się artykuł? Podziel się!