To już 14 spotkanie hodowców bydła z całej Polski na Międzynarodowych Targach Ferma Bydła oraz 17 spotkanie z Międzynarodowymi Targami Ferma Świń i Drobiu. Po raz trzeci odbywały się one w Łodzi na terenie Atlas Areny, w przyszłym roku targi zostaną ponownie przeniesione – tym razem do hali Expo również w Łodzi.

Podczas targów zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą firm branżowych z Polski, a także z krajów Europy Zachodniej. Łącznie czekało na zwiedzających ponad 220 stoisk różnych firm, ekspozycje maszyn rolniczych, liczne konferencje poświęcone tematyce hodowli zwierząt gospodarskich, a także cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy z nagrodami.

Podobnie do lat poprzednich hodowcy z całej Polski licznie uczestniczyli w części konferencyjnej podzielonej na trzy bloki tematyczne dotyczące każdego gatunku zwierząt. Największą publiczność przyciągali naukowcy zajmujący się tematyką trzody chlewnej na czele z prof. Zygmuntem Pejsakiem z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego, który szczegółowo omawiał zagadnienie i problematykę związaną z ASF i sytuacji jaka panuje obecnie w związku ze stwierdzeniem w Polsce dwóch przypadków tego wirusa u dzików. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również debata na temat nowego PROW 2014-2020, w którym przewidziane są działania przeznaczone konkretnie dla gospodarstw wyspecjalizowanych w chowie i hodowli zwierząt.

Organizatorzy Targów Ferma w Łodzi przewidywali, że w tym roku do Atlas Areny przybędzie 25 tys. zwiedzających.

Podobał się artykuł? Podziel się!