PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

W mrozie i robot się zgubić może

W mrozie i robot się zgubić może

Autor: Tomasz Piotrowski

Dodano: 10-02-2014 09:36

Tagi:

Zimą praca w gospodarstwach hodowlanych jest bardzo ciężkim okresem. Codzienną pracę utrudniają niekiedy siarczyste mrozy oraz śnieg.Spadające mocno poniżej zera temperatury powietrza zimą utrudniają wiele prac w gospodarstwach hodowlanych. Oprócz marznących pasz czy w przypadku braku niezamarzających poideł również wody pojawiają się też inne problemy – najczęściej z urządzeniami elektronicznymi, które stanowią wyposażenie obór.

W coraz bardziej popularnych oborach bezściółkowych hodowcy bardzo często decydują się na wykorzystanie do czyszczenia szczelinowych posadzek specjalnych robotów, które przepychają nieczystości przez szczeliny. Te urządzenia od „brudnej roboty” potrafią się gubić w przypadku bardzo niskiej temperatury i towarzyszącemu im silnemu wiatrowi. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy budynek jest zamknięty ze względu na niską temperaturę i przy ograniczonej wentylacji gromadzi się w nim wilgoć.

- Robot zgarniający odchody gubił się podczas niskich temperatur ze względu na osadzający się szron na czujnikach. Zdarzyło się również, że nie mógł ruszyć z miejsca ponieważ ruszta betonowe były namarznięte i śliskie. Jednak były to zdarzenia dosłownie incydentalne, a z pracy tego urządzenia w ogólnym rachunku jestem bardzo zadowolony – tłumaczy hodowca z Mazowsza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • gres 2014-02-10 19:10:18
  Tu Ci nikt nie odpowie bo tu nie ma dobrych rolników i nie znaja sie na rzeczy, sa tylko wsiowi pieniacze
 • Straz wiejska 2014-02-10 16:58:48
  No własnie nie kazdy płaci i dlatego pytam, ja za ostatni miesiac tez nie zapłaciłem wiec o co chodzi w tym wszystkim?? zootechnik powiedział ze teraz sie nie płaci
 • kokoloko 2014-02-10 13:34:14
  strazaku wiejski nie bądz kurpiak płać za skrzynkę jak kazdy
 • Straz wiejska 2014-02-10 12:16:40
  Ja mam pytanie czy ktos z tutaj obecnych ma krowy pod ocena uzytkowosci mlecznej?? moje pytanie dotyczy skrzynki a konkretnie czy płacicie zootechnikowi za wysyłke a jesli tak to ile, i czy podpisywaliscie aneks do umowy?? prosze o odpowiedz
 • vmuser2225 2014-02-10 11:16:08
  Dobrze, że obora była zamknięta bo robot by uciekł!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!