PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W skupach bydła stabilnie

W skupach bydła stabilnie Cenniki bydła utrzymują się na stabilnym poziomie, fot.pixabay

Autor: Łukasz Chmielewski

Dodano: 22-09-2017 07:30

Tagi:

Ten tydzień nie przyniósł większych zmian w cennikach skupu bydła. Pojawiające się pojedyncze korekty nie przekraczają 10 gr na kilogramie.W ostatnim czasie wyraźnie wzrosły ceny bydła rzeźnego i stawki te utrzymują się w dalszym ciągu. Według kierowników skupów w niektórych przypadkach odczuwalny jest deficyt bydła na rynku, stąd też stabilizacja w aktualnych cennikach.

Maksymalna cena za buhaja w ankietowanych zakładach, w porównaniu z ubiegłym tygodniem spadła zaledwie o 10 gr na kg, osiągając tym samym stawkę 13,30 zł/kg w klasie R. Górne stawki w klasie O są niższe o 20 gr. Cena za buhaje skupowane w wadze żywej mieści się w przedziale od 6 do 8 zł, w zależności od rasy i osiągniętej masy ciała.

Niewiele tańsze są jałówki. Te które załapały się do klasy R wyceniane są maksymalnie na 13,20 zł/kg, a więc jedynie 10 gr mniej niż buhaje. Spora różnica występuje pomiędzy klasami, gdyż jałówki w O klasie są tańsze średnio o 1 zł. Samice skupowane w wadze żywej wyceniane są maksymalnie na 7 zł/kg.

Dobrą cenę utrzymują również krowy. Za sztuki wyceniane poubojowo, zakłady są w stanie zapłacić do 12,20 zł/kg. Natomiast, jeśli chodzi o sztuki skupowane za żywą wagę, cenniki zamykają się na 5,60 zł/kg (ceny netto).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!