Z początkiem roku ceny skupu bydła nie uległy większym zmianom. Tylko nieliczne zakłady zdecydowały się na niewielkie korekty w dół. Na chwilę obecną zarówno kupujący jak i sprzedający czekają na rozwój sytuacji i ruchy na rynku wołowiny.

Zakłady oczekują na nowe kontrakty, bo obecnie w dużej mierze realizowane są jeszcze zamówienia z końca ubiegłego roku. Natomiast rolnicy oczekują na powrót cen z początku grudnia 2017 r.

Obecnie maksymalna cena za buhaja w ankietowanych zakładach wynosi 13,60 zł/kg w klasie R. Natomiast stawki w klasie O wynoszą maksymalnie 13,20 zł/kg. Ceny buhajów ras mięsnych skupowanych w wadze żywej dochodzą do 8 zł/kg.

Ceny oferowane przez podmioty skupowe za jałówki zakwalifikowane do klasy R dochodzą do 13 zł/kg. Za klasę O zakłady płacą zaś maksymalnie 12,60 zł/kg. W przypadku jałówek mięsnych skupowanych w wadze żywej ceny zatrzymują się na poziomie 7 zł/kg.

Z kolei za krowy skupowane na WBC zakłady płacą maksymalnie 12 zł/kg. Natomiast w wycenie na żywą wagę, najwyższa stawka wynosi obecnie 5,60 zł/kg (ceny netto).

Podobał się artykuł? Podziel się!