Izraelska firma AlefBet, specjalizująca się w projektowaniu niebotycznych rozmiarów farm mlecznych, pracuje nad kompleksem dla indyjskich przedsiębiorców w Sudanie Południowym. 

Jak podaje AlefBet, prace projektowe będą wymagać szerokiej gamy kompleksowych rozwiązań infrastrukturalnych.Obejmuje pięć gospodarstw mlecznych, z których każde będzie utrzymywać ok. 2000 krów. Będzie to jeden z największych kompleksów tego typu na kontynencie afrykańskim, czytamy na dairyreporter.com. 

Jak wyjaśnia Daphna Regev, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania AlefBet, plany dotyczą nie tylko samych budynków do utrzymania zwierząt i udoju, lecz także infrastruktury pomocniczej. Niektóre z planów wymagają zorganizowania niezawodnych i trwałych źródeł energii oraz czystej wody. 

Dodatkowo projekt musi uwzględniać import krów, lokalną bazę paszową oraz istnienie sieci przetwórczej i dystrybucyjnej na terenie kraju. 
 
Czy tego typu projekty są przyszłością światowej produkcji mleka? Na pewno zmniejszają zapotrzebowanie na produkty mleczne z importu. Natomiast to może uderzać w nasz krajowy eksport, ukierunkowany na kraje afrykańskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!