Wątroba i trzustka to narządy, które przez pełnione funkcje detoksykacyjne, metaboliczne, filtracyjne, magazynujące oraz trawienne w głównej mierze stanowią o prawidłowym procesie hodowli. W przypadkach dużego obciążenia tych organów poprzez żywienie, intensywny cykl hodowlany czy antybiotykoterapię dochodzi do zaburzeń, sprzyjających wystąpieniu syndromu zwyrodnienia wątroby, co niejednokrotnie prowadzi do skrócenia okresu użytkowania zwierzęcia.

Badania prowadzone przez specjalistów firmy Intermag doprowadziły do opracowania formuły preparatu Suplexan Hepa, produktu chroniącego oraz wspomagającego pracę wątroby i trzustki.

Preparat charakteryzuje się wysoką zwartością wyciągu z kurkumy, który intensyfikując metabolizm węglowodanów i tłuszczy poprawia funkcjonowanie wątroby i trzustki. Ponadto wyciąg z kurkumy wspomaga przyswajanie białka przez organizm. Dzięki wyciągom z karczocha zwyczajnego i ostropestu plamistego, środek wzmacnia detoksykacyjną czynność wątroby, sprzyja usuwaniu złogów i chroni przed wystąpieniem zapaleń o różnej etiologii.

Dodatkowe uzupełnienie diety zwierząt w zawartą w produkcie cholinę oraz betainę, pozwala uniknąć nadmiernego stłuszczenia wątroby i w konsekwencji syndromu tłuszczowego zwyrodnienia wątroby (ZNMT).

Suplexan Hepa powinien być także stosowany w okresach zmiany dawki pokarmowej. Ze względu na swoje właściwości preparat pobudza wydzielanie żółci, przez co zwiększa apetyt zwierząt, a tym samym wykorzystanie paszy.

Korzyści z zastosowania produktu to przede wszystkim:
- regulacja czynności wątroby i trzustki
- wspomaganie wątroby przy skarmianiu paszami wysokoenergetycznymi
- wspomaganie leczenia syndromu tłuszczowego zwyrodnienia wątroby
- ograniczenie skutków zatruć toksynami paszowymi, bakteryjnym oraz prowadzoną antybiotykoterapią
- ochrona wątroby przy wysokiej produkcyjności.

Podobał się artykuł? Podziel się!