Obecnie utrzymuje się nadal korzystny trend w cennikach skupu bydła. Wprowadzone w tym tygodniu podwyżki dotyczyły w szczególności jałówek, na które, jak się okazuje, jest w ostatnim czasie spore zapotrzebowanie.

Niektóre zakłady wspominały o możliwych obniżkach stawek na byki, jednak mało kto zdecydował się na taki ruch, a nawet jeśli wprowadzano obniżki, to ceny z powrotem wróciły do stawek wyjściowych.

Aktualnie buhaje w klasie R wyceniane są maksymalnie na 13,4 zł/kg. Klasa O dochodzi zaś do 13 zł. Za buhaje skupowane na żywą wagę podmioty płacą do 7,70 zł/kg, cena za sztuki czarno-białe wynosi maksymalnie 6,80 zł/kg.

Wyraźne podwyżki nastąpiły w przypadku jałówek, które w klasie R, wyceniane są maksymalnie na 13,20 zł/kg, z kolei za O-klasę można otrzymać do 12 zł/kg. Podwyżki w klasyfikacji poubojowej nie przełożyły się jeszcze zbyt wyraźnie na stawki za wagę żywą. Jałówki skupowane w wadze żywej wyceniane są maksymalnie na 6,70 zł/kg oraz ok. 6,2 zł/kg za rasy mleczne.

Cennik w kategorii krów również objęły dodatnie korekty. Po zmianach maksymalne stawki za krowy w wycenie poubojowej wynoszą obecnie 11,40 zł/kg. Z kolei sztuki skupowane w wadze żywej osiągają cenę 5,40 zł/kg (ceny netto).

Podobał się artykuł? Podziel się!