PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Wóz paszowy dla małych i średnich gospodarstw

Wóz paszowy dla małych i średnich gospodarstw

Autor: farmer.pl/Tomasz Piotrowski

Dodano: 10-04-2013 08:55

Tagi:

Żywienie krów systemem TMR, czyli mieszanką pełnoprocjową dla tej grupy zwierząt – przeżuwaczy, staje się coraz bardziej popularne ze względu na niską pracochłonność.Zastosowanie systemu żywienia TMR wymaga odpowiedniego sprzętu, czyli wozu paszowego, w którym zostaną wymieszane wszystkie komponenty dawki pokarmowej. Wozy paszowe dostosowuje się do wielkości stada – grup technologicznych tak, by w pełni wykorzystać precyzję zadawanej racji.

Nagrodzony Złotym Medalem targów Ferma 2013 został wóz paszowy Euromilk Rino FXL, prezentowany przez P.H.U. Gama z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem.

Wóz paszowy Euromilk Rino FXL dostępny jest w pojemnościach od 6 do 12 m3. Został on zaprojektowany z myślą o gospodarstwach mniejszej i średniej wielkości. Niewielkie gabaryty i niskie zapotrzebowanie mocy (od 40 KM) umożliwiają poruszanie się w wielu budynkach inwentarskich.

Niskie gabaryty maszyny zostały uzyskane dzięki zamontowanie osi z tyłu maszyny, a rozkład masy kształtuje się na poziomie 65 proc. na osi i ok. 35 proc. na zaczepie, co wpływa na zwiększenie uciągu ciągnika.

Euromilk Rino FXL standardowo wyposażony jest w dwustopniową przekładnię, system wagowy oparty na czterech sensorach, jedno okno wyładowcze, dziewięć noży na ślimaku pionowym oraz sterowaniem hydrauliką z kabiny ciągnika.

Ceny podstawowej wersji zaczynają się od 50 tys. zł netto. Wóz za dopłatą można wyposażyć w taśmę wyładowczą oraz jej hydrauliczne przedłużenie w długości od 0,7 do 1,5 m, dodatkowe okno wyładowcze, hydraulicznie załączane przeciwnoże, bezprzewodową wagę, hamulce pneumatyczne i oświetlenie drogowe, czy nawet kamerę cofania.

Firma Gama działa na rynku od 1991 roku, oferując pełen asortyment produktów i usług przeznaczonych dla gospodarstw mlecznych m.in. systemy udojowe, stacje paszowe, wymienniki ciepła, świetliki oraz okna przesuwne. W ofercie firmy znajduje się również całodobowy serwis gwarantujący pomoc specjalistów niezależnie od zaistniałej sytuacji. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • Marek246 2017-11-02 00:39:46
  ja jestem bardzo zadowolony z paszowozu Fider z Zamet
  dla mnie ta maszyna rolnicza, to solidność i dobra jakość w jednym
  warto ją mieć
 • rolnik z podlasia 2013-04-10 11:25:18
  hahaha śmiać mi się chce z tej firmy. Może i sprzęt który mają i dojarki są dobrej jakości ale obsługa klienta to PORAŻKA!!! Gdy zamawialiśmy dojarkę to syn właściciela przyjechał w ciągu 2 godzin, ale jak były problemy z bakteriami(z ich winy) to nie można było się doprosić aby przyjechali. Nie liczę już ile razy tam do nich jeździłem, a zszokował mnie tekst jak tam byłem, że ,,nie tylko Pan ma ten sam problem". Dojąc dojarką bezprzewodową miałem po 10-20tyś. bakterij a po miesiącu dojenia przewodówką namnożyło się w mleku 600tys. bakterii. Straty na mleku dojazdach i badaniach w mleczarnij oraz w laboratorium pochłoneły u mnie GRUBE tysiące( 2 miesiące mleko w pozaklasowe i 2-3 razy w tygodniu jazda samochodem 100km aby zbadać mleko już nie licząc nerwów). Nie polecam firmy i niech inni się zastanowią czy chcą mieć straty i przeżywać taki stres
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!