Zastosowanie systemu żywienia TMR wymaga odpowiedniego sprzętu, czyli wozu paszowego, w którym zostaną wymieszane wszystkie komponenty dawki pokarmowej. Wozy paszowe dostosowuje się do wielkości stada – grup technologicznych tak, by w pełni wykorzystać precyzję zadawanej racji.

Nagrodzony Złotym Medalem targów Ferma 2013 został wóz paszowy Euromilk Rino FXL, prezentowany przez P.H.U. Gama z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem.

Wóz paszowy Euromilk Rino FXL dostępny jest w pojemnościach od 6 do 12 m3. Został on zaprojektowany z myślą o gospodarstwach mniejszej i średniej wielkości. Niewielkie gabaryty i niskie zapotrzebowanie mocy (od 40 KM) umożliwiają poruszanie się w wielu budynkach inwentarskich.

Niskie gabaryty maszyny zostały uzyskane dzięki zamontowanie osi z tyłu maszyny, a rozkład masy kształtuje się na poziomie 65 proc. na osi i ok. 35 proc. na zaczepie, co wpływa na zwiększenie uciągu ciągnika.

Euromilk Rino FXL standardowo wyposażony jest w dwustopniową przekładnię, system wagowy oparty na czterech sensorach, jedno okno wyładowcze, dziewięć noży na ślimaku pionowym oraz sterowaniem hydrauliką z kabiny ciągnika.

Ceny podstawowej wersji zaczynają się od 50 tys. zł netto. Wóz za dopłatą można wyposażyć w taśmę wyładowczą oraz jej hydrauliczne przedłużenie w długości od 0,7 do 1,5 m, dodatkowe okno wyładowcze, hydraulicznie załączane przeciwnoże, bezprzewodową wagę, hamulce pneumatyczne i oświetlenie drogowe, czy nawet kamerę cofania.

Firma Gama działa na rynku od 1991 roku, oferując pełen asortyment produktów i usług przeznaczonych dla gospodarstw mlecznych m.in. systemy udojowe, stacje paszowe, wymienniki ciepła, świetliki oraz okna przesuwne. W ofercie firmy znajduje się również całodobowy serwis gwarantujący pomoc specjalistów niezależnie od zaistniałej sytuacji. Podobał się artykuł? Podziel się!