Maszyna wyróżnia się niską krawędzią załadunku. W podstawowym wyposażeniu zbiornik ma w ścianach dwa duże, nowoczesne kontra-noże wspomagające rozdrabnianie paszy oraz boczne drzwi wyładunkowe.

Za sprawne przygotowanie TMR odpowiada duży pionowy ślimak zapewniający skuteczne cięcie i mieszanie przy niewielkim zapotrzebowaniu mocy. W wozach z serii T-REX przekładnia dwubiegowa jest w standardzie, co umożliwia współpracę maszyn ze starszymi ciągnikami (np. C-360).

Połączenie dwóch maszyn w jedną umożliwia nie tylko przygotowywanie paszy TMR, ale także komfortowe rozdrobnienie i wyładowanie słomy bez wychodzenia z ciągnika. Kompaktowe wymiary sprawiają, że ścielarka jest łatwa w użytkowaniu, nawet tam gdzie są wąskie przejazdy i niska wysokość obory.

Dmuchawa w ścielarce umożliwia wyrzut słomy nawet do 20 m. Dla łatwiejszego operowania oraz optymalnego widzenia procesu ścielenia, napędzana mechanicznie ścielarka słomy znajduje się w przedniej części maszyny. Maszyna jest wyposażona w elektryczny pilot sterowania w standardzie, co oznacza, że wszystkie funkcje urządzenia można łatwo obsługiwać z kabiny ciągnika.

Podobał się artykuł? Podziel się!