Wzrost produkcji mleka w USA w trzecim kwartale był również niewielki, wyniósł tylko 0,9 proc. Pogłowie krów w Stanach wynosi obecnie 9,31 mln sztuk, co stanowi wynik o 36 tys. niższy od stanu sprzed roku.

W Kalifornii nadal spada produkcja mleka, która jest niższa o 3,6 proc. w porównaniu do września 2014 r., Wrzesień b.r. jest dziesiątym z kolei miesiącem roku, w którym notowany jest spadek produkcji. Pogłowie spadło zaledwie o 1 tys. sztuk, ale wydajność mleka spadła o ok. 30 kg na krowę, czyli niespełna 1 kg/krowę/dzień.

Spadek produkcji mleka odnotowano również w Nowym Meksyku (2 proc.) oraz w Oregonie (2,9 proc.). Z kolei największy wzrost zarejestrowano w Dakocie Południowej, aż o 12,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Nastąpił tu też znaczny wzrost pogłowia krów, aż o 10 tys. sztuk, a wzrost produkcji mleka w przeliczeniu na krowę wyniósł ok. 18 kg.

W Wisconsin, drugim stanie pod względem produkcji mleka również odnotowano wzrost produkcji we wrześniu o 3,1 proc. Nastąpił tu także przyrost pogłowia krów o 8 tys. sztuk oraz wzrost produkcji mleka aż o ok. 20 kg/krowę/miesiąc.

Podobał się artykuł? Podziel się!