– Jakie będą reakcje rynku mleka po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Bariery w handlu, taryfy, cła czy kontyngenty? Co czeka te przedsiębiorstwa UE, które dziś sprzedają swoje produkty w Wielkiej Brytanii. Miedzy innymi o tym dyskutować będą eksperci z całej Europy i przedstawiciele rządu Wielkiej Brytanii – zachęca Agnieszka Maliszewska, organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. – W tym roku będziemy gościć wyjątkowych prelegentów, którzy decydują o unijnym i światowym rozwoju rynku mleka.

Duży wpływ na przyszłość sektora mleczarskiego mogą mieć umowy o wolnym handlu. Podczas Forum przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, ministerstw rolnictwa kilku krajów, eksperci i ekonomiści spróbują odpowiedzieć na szereg pytań nurtujących nie tylko prezesów spółdzielni i firm mleczarskich. Ważnym aspektem dyskusji będzie CETA oraz umowa o wolnym handlu z Nową Zelandią.

– Na Forum porozmawiamy także o tym, jak ma wyglądać przyszłość europejskiego
i światowego mleczarstwa w nowej perspektywie. Czy era globalizacji rynku mleka przechodzi do historii? – mówi Agnieszka Maliszewska. – Poza tym polscy i unijni mleczni giganci zdradzą tajniki wejścia na nowe rynki zbytu.

Jubileuszowe – XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 października w Serocku pod Warszawą.

Podobał się artykuł? Podziel się!