PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Z roku na rok lepszy materiał hodowlany

Z roku na rok lepszy materiał hodowlany

Autor: farmer.pl/Tomasz Piotrowski

Dodano: 14-05-2013 14:07

Tagi:

Najmłodszą grupą jałowic hodowlanych prezentowanych podczas XXVI Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu były jałówki w wieku już 10 – 11 miesięcy.O jakość materiału hodowlanego należy dbać od samego początku, zaczynając od doboru odpowiedniego buhaja. W ubiegłym roku na krajówce zdobyliśmy czempiona wśród jałówek, w tym roku udało się wywalczyć czempiona i dwa wiceczempionaty wśród krów – mówi Marian Pankowski prezes zarządu Przedsiębiorstwa Rolniczo-Hodowlanego „Gałopol” w Gałowie.

W tym roku zdobyliśmy dwa czempiony oraz superczempiona za jałówkę Obca. Liczymy, że w kolejnych latach nasza spółka będzie odnosić kolejne sukcesy – dodaje prezes Pankowski.

Sędzia John Cousar, który był głównym sędzią XXVI KWZH w Poznaniu, odwiedził Polską wystawę po raz kolejny, gdyż przed sześciu laty uczestniczył w XXII KWZH, zwrócił uwagę na ogromny postęp w jakości zwierząt prezentowanych, przygotowaniu ich do prezentacji oraz oprowadzeniu ich po ringu, jaki nastąpił przez te kilka lat. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!