PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Za nami ostatnia aukcja bydła mięsnego w tym roku

Za nami ostatnia aukcja bydła mięsnego w tym roku fot. PZHiPBM

Autor: Łukasz Głuchowkski

Dodano: 11-12-2017 14:30

Tagi:

7 grudnia 2017 r. odbyła się VII aukcja bydła mięsnego w Janowie, będąca ostatnim tego typu wydarzeniem w bieżącym roku. Organizatorzy znów mówią o sukcesie.Podczas odbywającej się 7 grudnia aukcji, do sprzedaży przeznaczono 156 zwierząt w wadze od 170 do 350 kg. W zdecydowanej większości byty to zwierzęta czystej rasy limousine oraz mieszańce tą rasą. Jak zapewniają organizatorzy, nabywców znalazły wszystkie zwierzęta. Była to zarazem trzecia i ostatnia aukcja w tym roku, która odbyła się w Janowie na Podlasiu.

- Po raz kolejny możemy powiedzieć , że nasza aukcja zakończyła się sukcesem. Sprzedaliśmy wszystkie zwierzęta, które trafiły na aukcje. Bardzo się cieszę , ze wśród kupujących znaleźli się także mniejsi producenci którzy przyjechali kupić po kilka zwierząt do hodowli lub opasu. Łącznie w tym roku na 3 aukcjach sprzedaliśmy ponad 650 zwierząt, mówi Jacek Zarzecki prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, organizator aukcji.

Wystawione na aukcji zwierzęta pochodziły z 29 gospodarstw z terenu województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Uzyskane ceny wahały się od 9,7 do 14,9 brutto za jałówki oraz od 11,35 do 15,5 brutto za byczki.

-Taka forma sprzedaży z pominięciem pośredników okazuje się strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że w 2018 roku uda nam się doprowadzić do aukcji w innych regionach Polski. Prowadzimy już na ten temat rozmowy, docelowo chcemy żeby takich aukcji odbywało się od 8 do 10 w różnych częściach kraju, dodaje Zarzecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • Koks 2017-12-11 22:56:08
    Dla sprzedających odsadki to na pewno fajna sprawa ale dla tych co chcą kupić kilka sztuk do opasu nie jest już tak fajnie. I przez to ogólna cena odsadków idzie w górę nawet w handlu bezpośrednio z hodowcami mamek mięsnych.
  • Jot 2017-12-11 21:59:35
    Zapraszamy do konina
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!