PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zarządzanie ze smartfona bydłem mlecznym

Autor: farmer.pl/Tomasz Piotrowski

Dodano: 11-09-2013 12:49

Tagi:

Wykorzystanie urządzeń mobilnych znajduje coraz częściej swoje miejsce w rolnictwie, głównym atutem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest możliwość korzystania i tym samym zarządzania pracami w gospodarstwie w każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do internetu.Zarządzanie stadem krów mlecznych, zwłaszcza jeśli jest to stado duże może być trudnym zadaniem i zajmować dużo czasu. Program Lely T4C InHerd ma ułatwić hodowcom pracę związaną z zarządzaniem stadem przede wszystkim przez możliwość korzystania z urządzeń mobilnych oraz skupienia uwagi hodowców tylko na konkretnych sztukach w stadzie. Urządzenia pomogą hodowcy działać prawidłowo, przez pokierowanie go do odpowiedniego działania w odpowiednim czasie i miejscu – tłumaczy Jan Dirk van Mourik z Lely.

W założeniach konstruktorów aplikacji T4C InHerd ma ona przynieść hodowcy większą elastyczność działania ze względu na wykorzystanie do jego obsługi urządzeń mobilnych.

Moduły Lely T4C InHerd dotyczą m.in. aktualnego działania oraz wydajności robota, a także przedstawienie średniej z poprzedzającego tygodnia, wyświetlenia wszystkich zaplanowanych na bieżący dzień i jego porę zadań oraz pomiarów przez poszczególne urządzenia Lely, które są aktualnie podłączone do T4C InHerd.
 
Są również moduły pozwalające na podgląd indywidualnej sztuki ze stada, jej wydajności, pobrania paszy oraz reprodukcji. Lely T4C InHerd jest również wyposażony w moduł opisujący w jaki sposób poszczególne zadania w gospodarstwie powinny zostać wykonane (co w opinii użytkowników testowych jest bardzo pomocne w przypadku zatrudnienia praktykantów do obsługi stada).

Program został przetestowany w ponad 100 gospodarstwach wykorzystujących roboty udojowe firmy Lely. W opinii większości jest on łatwy w obsłudze i pomocny w codziennej pracy w gospodarstwie.

Program jest obecnie dostępny w darmowej wersji do pobrania. Jest to jedynie wersja demonstracyjna lecz wkrótce pojawi się pełna wersja oprogramowania. Początkowo będzie to wersja czterojęzykowa (angielski, niemiecki, francuski, holenderski), z czasem jednak zostaną dodane kolejne wersje językowe, docelowo ma to być 21 języków – dokładnie w tylu wersjach językowych sprzedano dotychczasowe oprogramowanie współpracujące z robotami udojowymi firmy Lely. W Polsce Lely T4C InHerd będzie dostępny w pierwszym kwartale 2014 roku.

Lely T4C InHerd został zaprezentowany podczas konferencji Żółta Rewolucja w Amsterdamie, która odbyła się 10 września. Konferencja Żółta Rewolucja odbywa się co roku i co roku prezentowany jest nowy produkt firmy Lely, który ma za zadanie ułatwienie pracy w gospodarstwie. W ubiegłym roku był to robot do zadawania paszy TMR – Lely Vector. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!