PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zdrapki rujowe z pomocą dla hodowców

Zdrapki rujowe z pomocą dla hodowców

Autor: Tomasz Piotrowski

Dodano: 31-03-2014 10:21

Tagi:

Podczas tegorocznych Targów Ferma w Łodzi Złotym Medalem nagrodzone zostały zdrapki rujowe Estrus Alert oferowane przez firmę Top Gen.W ostatnich latach znacząco wzrasta wydajność mleczna krów utrzymywanych w naszym kraju. Wraz z tą tendencją pogorszeniu ulegają wskaźniki rozrodu – jak wiadomo wydajność mleczna jest ujemnie skorelowana z płodnością krów. Kolejną z tendencji jest powiększająca się skala produkcji mleka – wzrost liczebności stad co powoduje, że czas poświęcany na pojedynczą sztukę w stadzie jest coraz mniejszy.

Hodowcy krów mlecznych niekiedy potrzebują pewnych urządzeń do pomocy przy codziennej pracy w stadzie czy obserwacji zwierząt. Zdrapki rujowe są pewnym narzędziem, które może pomóc hodowcom w zlokalizowaniu rui – z tym, że musi to być ruja stojąca.

Działanie zdrapek – plasterków jest bardzo proste. W okresie przewidywanej rui należy umieścić zdrapkę w części krzyżowej na wyczyszczony wcześniej i spryskany klejem fragment sierści. Umieszczenie w odpowiednim miejscu zdrapki pozwala na wyrycie rui stojącej – jest to wizualizacja liczby skoków (im więcej skoków tym zdrapka z koloru czarnego przebarwi się na kolor czerwony). Jest to sygnał o fazie stojącej rui i podjęciu decyzji o unasienieniu w 12 godzin po wykryciu tej fazy u danego zwierzęcia.

Cena zestawu (rolka – 100 zdrapek) oraz kleju (w spryskiwaczu) to 250 zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!