W tegorocznym Forum uczestniczyło ponad 300 osób, w tym hodowców bydła z różnych regionów kraju, pracowników naukowych oraz studentów uczelni rolniczych, a także przedstawicieli firm obsługujących gospodarstwa wyspecjalizowane w produkcji mleka.

Tematyka tegorocznego forum obejmowała głównie profilaktykę chorób IBR/IPV i BVD/MD – poruszoną przez prof. Jana Żmudzińskiego z PIW w Puławach, oraz ekonomikę produkcji mleka w wybranych gospodarstwach mlecznych należących do programu Zdrowa Krowa jak również innych gospodarstw nie objętych programem – to tematy przedstawione przez pracowników SGGW dr. Marka Balceraka i dr. Marcina Gołębiewskiego.

Program Zdrowa Krowa powstał w 2011 roku z inicjatywy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim. Partnerami programu są takie instytucje jak SGGW, PIW PIB w Puławach oraz PFHBiPM. Realizacja programu to przede wszystkim szkolenia, monitoring ekonomiczny gospodarstw, profilaktyka chorób oraz doradztwo żywieniowe. Hodowcy otrzymują indywidualne porady, których wdrożenie ma pomóc na poprawę produkcyjności i rentowności ich gospodarstw. Podobał się artykuł? Podziel się!