Zaczęliśmy od wyszkolenia 5 osób, a we wrześniu doszkalamy trzy kolejne. Od października ośmiu żywieniowców będzie nas reprezentowało na terenie całego kraju – tłumaczy Marek Karwacki. – Usługa oparta będzie o raporty wynikowe. Są one bardzo dobrym źródłem wiedzy na temat sytuacji w stadzie, często jednak ta wiedza nie jest do końca wykorzystywana przez hodowców – dodaje.

Chęć konsultacji ze specjalistą z Federacji będzie można zgłaszać poprzez zootechników oceny. Jeśli usługa będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem, Federacja wyszkoli kolejne osoby.
 
Zdajemy sobie sprawę, że grupa jest mała, dlatego w kolejnych etapach będziemy starali się ją zwiększać – wyjaśnia Karwacki.

Wszystkich specjalistów prowadzi prof. Włodzimierz Nowak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. – Współpracujemy także z Uniwersytetem Przyrodniczym w Krakowie, a także mamy własne laboratorium oceny pasz – dodaje Marek Karwacki.
 
Usługa będzie płatna, jednak jak zapewnia Karwacki, jak na razie będzie to w formie bonusu dla hodowców – Prezydium PFHBiPM ustaliło, że odpłatność za usługę będzie na poziomie 50 proc. kosztów jakie my jako firma ponosimy – wyjaśnia. – Dlatego liczymy na duże zainteresowanie ze strony hodowców – dodaje. Podobał się artykuł? Podziel się!