PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Cargill otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Dossche w Polsce

Cargill otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Dossche w Polsce Konsolidacja jest widoczna nie tylko na poziomie gospodarstw, ale również obsługujących je firm, fot.pixabay

Cargill uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie biznesu paszowego firmy Dossche w Polsce. Firmy zamierzają sfinalizować transakcję w ciągu najbliższych kilku dni.Transakcja obejmuje cztery zakłady produkcyjne: w Kaliszu, Sandomierzu, Rychlikach i Makowie, a zespół firmy Cargill powiększy się o ponad 200 nowych, doświadczonych pracowników.

- Poprzez zwiększenie naszych możliwości świadczenia usług, będziemy w stanie lepiej spełniać oczekiwania klientów oraz zapewniać większą wartość dla polskich hodowców – mówi Phil Graham, Dyrektor Grupy w firmie Cargill.

Cargill posiada długoletnią historię działalności w zakresie żywienia zwierząt, którą prowadzi w 37 krajach na całym świecie, oferując zarówno standardowe jak i indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta pasze oraz usługi, a połączenie z firmą Dossche doskonale wpisuje się w strategię rozwoju firmy Cargill.

- Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem. Mamy ogromne zaufanie do
naszego polskiego zespołu i jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie, które zyskujemy dzięki połączeniu z firmą Dossche, zostaną w pełni wykorzystane w celu wzmocnienia naszej organizacji – dodaje Graham.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (10)

 • Łukasz 2016-10-23 00:46:16
  Doświadczonych pracowników z dossche większość ich przedstawicieli to debile hahahaha
 • pit 2016-04-21 18:18:33
  To ciekawe jakim cudem sprzedaż w Cargillu rośnie tak że paszę trzeba zamawiać r tygodniowym wyprzedzeniem.
 • OBSERWATOR 2016-03-24 18:51:08
  Cargill to zaraza dla Polskich pasz , szajs sprzedają i sobie zdrowo cenią .Zresztą kto naiwny i łatwowierny to kupi to badziewie i chwalić będzie ,a świnie jak nie przybierały tak przybierać na wadze nie będą .Pieniądze rzucone w błoto !!!
 • Kot 2016-03-18 16:23:59
  Kolego Hans jakie sukcesy? Czy Twoim zdanie kupno gotowego portfela klientów to sukces? Sukcesem byłoby dojście do dużej sprzedaży bez podpierania sie kupnem innych firm. Cargill to monopol i żeby to nam wszystkim zaraz czkawka nie odbiło. Im więcej firm tym większy wybór i możliwości rożnych negocjacji. A tak zaraz zostaną 2 duże i będziemy plakac
 • plplplplpl 2016-03-17 22:22:28
  Czy ktoś może polecić dobre koncentraty dla kur niosek? Niestety wspomniana przeze mnie Provmi zaczęła się sypać i to w produkcji widać. Co z tego, że obsługa jest super, jak produkt paszowy jest do d...- wolę mieś produkt super za, a obsługa może olewać wszystko inne.
 • dobra pasza,to Polskia pasza! 2016-03-17 19:12:53
  Moje krowy żywie paszami Agrocentrum i Wipasz.Wspieram Polskich producentów dobrych pasz,a tak na marginesie wydajnosć obory powyżej 11000 litrów
 • ja 2016-03-17 11:16:59
  O sukcesach nie świadczy jakość, tylko kampania marketingowa i poziom inteligencji odbiorcy. Monopole nie są korzystne dla nikogo poza ich właścicielami i wąskiego grona osób od których zależy istnienie tychże monopoli.
 • hans 2016-03-17 10:36:07
  @ Tomasz twój Tato jest pracownikiem tej firmy?
 • tomasz 2016-03-16 22:56:45
  Według Mnie to najlepsza firma PASZOWA jaka istnieje na naszym rynku. Sukcesy które odnosi świadczą o jej jakości produktów. Sam miałem doświadczenie z innymi firmami i tylko Cargill potrafił zagwarantować dobrą obsługę.
 • plplplplpl 2016-03-16 22:11:43
  Czy będzie tak jak z Provimi? Po przejęciu przez Cargill ta zaczęła się cudownie sypać. Optymalizacja kosztów wprowadzona przez nowe dowództwo sprawiła, że doświadczenie i bogactwo oferty firmy Provimi (ponoć potentata na rynku polskim przed przejęciem przez "Karguli") zostało zredukowane co najmniej kilkukrotnie (przykładowo pasze dla nioski - przed przejęciem było 5-6 różne koncentratów na odchów i produkcję, a jakość była jedna z lepszych w kraju, a po przejęciu na odchów już nie produkują, a na produkcję został jeden i to kiepskiej jakości).
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!