Wystawa cieszyła się dużą popularnością, mieszkańcy Warszawy przybywali całymi rodzinami, aby zobaczyć kury ozdobne, gołębie i kaczki, które przywieźli hodowcy z całego kraju.

Inicjatywa wystawy kur ozdobnych powstała w 1999 r. kiedy to odbyła się pierwsza taka wystawa.  Z każdą następną wystawą, przedsięwzięcie stawało się coraz bardziej popularne.

Organizatorzy czyli Związek Hodowców Drobiu Rasowego w Polsce „Gallus” mają nadzieję, że w przyszłości ta wystawa stanie się centralnym miejscem w Europie, gdzie będą konfrontować  swoje dokonania hodowlane hodowcy nie tylko z Polski ale i z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Słowacji, Czech, Niemiec Belgii, Holandii, czy krajów Skandynawskich.

Ptaki na wystawie były poddane wymagającej ocenie międzynarodowego grona sędziów z Belgii, Słowenii, Niemiec i Słowacji.

Tytuły czempiona zdobyły okazy: dwa tytuły powędrowały do dwóch okazów rasy Chabo, hodowcy Macieja Bieńka, Bentamki, hodowcy Marka Wolskiego, dwa tytuły dla Kochina karłowatego, również pochodzących z hodowli Macieja Bieńka, Bojowiec nowoangielski miniaturowy, hodowcy Leona Tarasewicza, Zielononóżka polska, hodowcy Stanisława Poźniaka. Podobał się artykuł? Podziel się!