Antystres jest przeznaczony do stosowania w paszach dla linii drób i szczególnie sprawdza się w okresie letnim, gdy zwierzęta narażone są na podwyższony poziom stresu.

Stres wynikający z wahań temperatury otoczenia jest powszechnym powodem zmniejszenia efektywności produkcji u drobiu. Przewlekle podwyższone temperatury otoczenia powodują w stadach brojlerów kurzych i indyczych wydłużenie czasu do osiągnięcia masy ubojowej oraz wzrost śmiertelności. W stadach kur niosek, stres termiczny prowadzi do spadku produkcji jaj, ich wielkości i jakości, jak również zmniejszenie trwałości skorupek jaj. W stadach reprodukcyjnych, wysoka temperatura otoczenia w połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza obniża płodność co skutkuje słabszymi wylęgami.

- W okresie upałów wzrost temperatury ciała ma negatywny wpływ na powstawanie gamet i procesu zapłodnienia. Całkowity koszt strat w produkcji z powodu upałów trudno jest dokładnie oszacować. Każdego roku notuje się duże straty finansowe w całej branży drobiarskiej spowodowane skutkami wysokich temperatur w okresie letnim - mówi Jacek Małecki - Tepicht, Dyrektor Linii Produktowej Drób z firmy Provimi.

Ptaki są zwierzętami stałocieplnymi. W efekcie przegrzania organizmu, nie tylko enzymy trawienne, ale przede wszystkim enzymy metaboliczne i enzymy związane z ekspresją genów mogą stać się nieaktywne. W ten sposób główne procesy fizjologiczne są spowalniane lub całkowicie zatrzymane. Stres cieplny jest także istotnym czynnikiem upośledzającym odporność organizmu ptaków i pogarszającym ich zdrowotność.

Antystres został stworzony do stosowania w paszach dla drobiu, aby przeciwdziałać skutkom stresu cieplnego. Z powodzeniem sprawdza się również w przypadkach działania innych czynników stresowych. Podczas stosowania w gorących okresach roku, skutki stresu cieplnego mogą zostać zminimalizowane, a efektywność produkcji podniesiona. Pakiet Antystres działa wielopłaszczyznowo. Poprzez specjalną formułę zawierającą opatentowany przez Provimi biacid, betainę, kompleks witamin, minerały oraz aminokwasy skutecznie przeciwdziała negatywnym skutkom stresu.

Podobał się artykuł? Podziel się!