Środa, 26 listopada 2014 r.
 • Drób i jaja

  Ekologiczne spojrzenie na nioskę

  Rolnictwo ekologiczne pozwala nie tylko chronić środowisko naturalne, ale również zapewnia zwierzętom wysoki poziom dobrostanu.

 • Drób i jaja

  Lizyna, metionina i treonina - coraz droższe

  Białko, a ściślej aminokwasy w paszy są surowcem najdroższym, lecz nie mogą być zastąpione niczym innym. Koszt paszy z nimi związany jest odczuwalny szczególnie teraz, gdy ceny tych związków stale rosną.

 • Drób i jaja

  Już na trzech fermach drobiu wykryto ptasią grypę

  Już na trzech fermach drobiu w Holandii wykryto wirus ptasiej grypy - poinformował rząd. W dwóch z trzech ognisk chodzi o wirus H5N8, którego występowanie w ostatnich tygodniach potwierdzono w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

 • Unia Europejska

  Choroba Newcastle w Rumunii

  W Rumunii zidentyfikowano ogniska rzekomego pomoru drobiu (choroby Newcastle). Jest to wirusowa choroba zakaźna kur, rzadziej indyków, perlic, bażantów rzadziej innych gatunków, wywołana przez wirusy z rodzaju Paramyxovirus...

  0
 • Świat

  Ptasia grypa w Wielkiej Brytanii

  W brytyjskim hrabstwie East Yorkshire zanotowano przypadki ptasiej grypy .W związku z tym dokonano uboju 6 tys. kurcząt i kaczek.

  1
 • Drób i jaja

  Ptasia grypa w Meklemburgii

  Szczep wirusa ptasiej grypy - H5N8 - pojawił się na fermie indyków w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Dokonano tam uboju z konieczności wszystkich 31 tys. ptaków.

  0
 • Drób i jaja

  Kokcydiostatyki w żywieniu drobiu

  Straty spowodowane wybuchem kokcydiozy w stadzie mogą być ogromne. Choroba rozprzestrzenia się błyskawicznie, a wywołujący ją pasożyt jest wysoce oporny na działanie środków zwalczających.

BAZA WIEDZY

Rzepak alternatywą dla soi?

O szansach i ograniczeniach zastosowania pasz rzepakowych, rozmawiano na konferencji „Rynek pasz w Polsce, jego zaplecze surowcowe i kwestie bezpieczeństwa”, która odbyła się wczoraj w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

prawo

Kiedy można zasiedzieć nieruchomość?

Co zrobić, jeśli dowiemy się, że działka, którą użytkujemy od wielu lat, nie jest nasza? Najprościej odkupić ją od właściciela, ale bywają sporne sytuacje, w których jedynym wyjściem jest nabycie prawa własności do nieruchomości w drodze zasiedzenia.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • ...dalej pozostaje przy swoim żadnym plonem mnie nie przebiłeś tym z GMO ....nie wiem czy suchej czy mokrej jesteś nie precyzyjny....założyłam, że...

  z.., 2014-11-26 10:46 w: W USA słabnie zainteresowanie GMO?

  Z tymi kartami to rzeczywiście był przekręt . Gdy jechałem na głosowanie to oczywiście całą rodziną nawet rodzice choć wiekowi wyborów nie...

  Darek, 2014-11-26 10:25 w: PSL odniosło sukces w województwach, ale nie gminach i miastach Pomorza

  opryskiwacz jakoś im w 2012 roku wyszedł, eko farba to jedno lecz bardziej niepokoi mnie luz na przekładni, na szczęście od nowości się nie...

  kissmy..., 2014-11-26 10:16 w: Amazone ZA – rozsiewacz sprzedany w 750 000 egzemplarzy

 • A mnie się właśnie wydaje, że jest w tym jakiś sens. Przecież te sklepy ekologiczne mają coraz to więcej klintów np. tu spory mają asortyment także...

  nataliaa29, 26.11.2014 08:39 w: Gospodarstwo ekologiczne

  w związku z kolejną burzą pod artykułem dotyczącym próby odchodzenia amerykanów od GMO...

  jarki, 25.11.2014 19:35 w: GMO

  nie tyle chodzi o sposób przechowywania, a raczej o zawartość suchej masy, która była zdecydowanie za wysoka...;/

  zoot, 24.11.2014 16:47 w: kiszonki-sianokiszonki