PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Oszczędne parzenie tuszek

Oszczędne parzenie tuszek

Złoty medal na EuroTier został przyznany przez komisję DLG urządzeniu do parzenia tuszek. W trakcie procesu jest zużywana minimalna ilość wody i energiiPoubojowe parzenie tuszek drobiowych odbywa się normalnie w kilku połączonych szeregowo kotłach z wykorzystaniem technologii rekuperacji. W celu optymalizacji procesu parzenia do wody tłoczone jest powietrze. Wadą takiego systemu jest wysokie zużycie wody i energii. Zakłada się tu wprawdzie, że kilkustopniowy system parzenia minimalizuje ilość zarazków, nie można jednakże wykluczyć kontaminacji krzyżowych.

System AeroScalder omija ten problem kierując z dużą prędkością na tuszki drobiowe nasycone wodą gorące powietrze. Taka metoda pozwala zaoszczędzić około 75 proc. wody i do 40 proc. energii.

Mieszanka powietrza i wody wytwarzana jest bezpośrednio obok komory natryskowej, dzięki czemu cały system zajmuje mniej miejsca niż przy zastosowaniu dotychczasowej techniki. Kontrola parametrów parzenia odbywa się za pomocą czujników. Ponieważ nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu między tuszkami, wykluczone jest przenoszenie zarazków drogą kontaminacji krzyżowych.

AeroScalder jest innowacyjnym wynalazkiem i przyczynia się znacznie do ochrony środowiska i bezpieczeństwa produktu. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.108.85
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!