Została otwarta nowa wytwórnia pasz w Raciążu. To już drugi, obok Gumowa, obiekt tego typu należący do firmy Cedrob.

Jest to najnowocześniejszy zakład produkcji pasz w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie - w pełni zautomatyzowany i skomputeryzowany. Działania zmierzające do powstania obiektu w Raciążu trwały prawie dwa lata. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace budowlane a 18 listopada br. zakład został oficjalnie oddany do użytku.

Obiekt jest wyposażony w nowoczesne laboratoria i transport. Wytwórnia daje szansę na stworzenie nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanej kadry w regionie.

CEDROB to firma, która powstała 22 lata temu. Od tego momentu rozwinęła się do przedsiębiorstwa zatrudniającego 1500 osób. W bieżącym roku sprzedaż sięgnie 1 miliarda 700 milionów złotych. Prezes Zarządu firmy CEDROB - Andrzej Goździkowski podczas uroczystości opowiadał o planach na przyszłość. Poza otwarciem nowej wytwórni pasz w Raciążu firma CEDROB prowadzi także dwie inne inwestycje: w Ujazdówku pod Ciechanowem powstaje obecnie największy w Polsce, w pełni zintegrowany zakład ubojowy o przerobie 12-14 tyś ptaków/h, a w Skarżynku k. Ciechanowa - wylęgarnia piskląt, która rocznie będzie nakładać ok. 100 mln jaj, co oznacza ponad 80 mln sztuk piskląt w ciągu roku. Łącznie inwestycje te sięgają kwoty 240 mln złotych a po ich zakończeniu, jak przewiduje prezes Goździkowski, CEDROB usytuuje się w pierwszej piątce europejskich zakładów drobiarskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!