Znana z produkcji wysokiej jakości paszy dla drobiu, bydła i trzody chlewnej oraz z profesjonalnego doradztwa żywieniowo-technicznego firma De Heus dba nie tylko o prawidłowe żywienie i dobrostan zwierząt, ale także o bezpieczeństwo dzieci, zwł. w mniejszych miejscowościach. Właśnie dlatego rok temu z okazji 25-lecia obecności na polskim rynku, firma powołała do życia program prospołeczny "Działamy i wspieramy".

- Misją programu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, zwłaszcza na drogach wiejskich i w gospodarstwach rolnych. To dla firmy De Heus bardzo ważny cel, właśnie dlatego uruchomiliśmy program "Działamy i wspieramy". W jego ramach pracownicy De Heus, chcąc pomagać dzieciom oraz wpływać na rozwój otoczenia, kontaktują się i działają wspólnie ze społecznościami oraz władzami lokalnymi, poznając ich potrzeby. Następnie realizują przedsięwzięcia, angażując i inspirując społeczność do działania - mówi Karolina Pietrzko, koordynator programu "Działamy i wspieramy".

Do tej pory, w trakcie dwóch edycji programu, zrealizowano działania na ponad 730 tys. zł.

W realizacji działań skierowanych do dzieci biorą udział pracownicy De Heus oraz osoby z lokalnych społeczności lokalnych, np. mieszkańcy (w tym oczywiście również hodowcy), szkoły i przedszkola, policja, straż pożarna, rozmaite instytucje regionalne, np. koła gospodyń wiejskich oraz władza lokalna, a także dystrybutorzy produktów De Heus.

- Są to bardzo pozytywnie nastawione, pełne zaangażowania i energii osoby, które chcą ulepszać otoczenie. Dla nas - pracowników De Heus - istotne jest bowiem to, by nie tylko realizować jakieś działania, ale także to, by naprawdę coś udoskonalać i poprawiać bezpieczeństwo, by zmienić świadomość ludzką i zachęcać do wspólnego działania. Chcemy wzniecać iskierki, które wygenerują kolejne działania, dadzą pozytywny efekt domina i pobudzą inne jednostki do działania, do współpracy. Mamy już pierwsze efekty takich aktywności, z czego czerpiemy dużą satysfakcję - dodaje Karolina Pietrzko.