Jak mówi prezes Trouw Nutrition Polska Jurgen Verkuyten, nie wszystko było takie proste. W ciągu tych 20 lat firma rozwinęła się z mało znaczącej do wiodącej firmy paszowej w Polsce. To sukces ludzi, czyli m.in. pracowników, kooperantów, odbiorców i dostawców. Jak podkreśla prezes nie wszystko układało się jak należy. Ok. 2,5-3 lata temu mieli w fabryce wielki wybuch pyłu. Pomimo przestrzegania ścisłych procedur, czasami niestety to się zdarza. Ale dzięki temu, że są członkiem grupy ogólnoświatowej mogli sprowadzić pasze i komponenty m.in. z Niemiec, Belgi i Węgier. Kooperanci na tym nie ucierpieli, a to ważne.

Fabryka w Grodzisku Mazowieckim jest nowoczesna i lideruje w niektórych segmentach. Prezes Verkuyten ocenia, że posiadają ok. 30 proc. udział w sprzedaży premiksów przemysłowych. Ponadto liderują w sprzedaży premiksów do największych ferm drobiu. Są liderem w produkcji preparatów mlekozastęczych. W sumie ok. 20 proc. rynku w Polsce to produkty i półprodukty Trouw Nutrition Polska- mówi prezes.

Rynek nie jest łatwy. Firma powoli wchodzi  w Polsce w nowe segmenty. I będzie je rozwijać. Ale nic na siłę. Prezes mówi, że nie jest wykluczone łączenie się, czy też przejęcia mniejszych podmiotów aby wzmocnić pozycję.

Verkuyten ma też wyrobione zdanie o cenach surowców rolnych. Uważa, że ogólnie ceny nie wracają do poprzednich poziomów dzięki m.in. spekulantom. Trudno jest przewidzieć ceny towarów rolnych  w krótkim okresie, ale generalnie będą rosły.

Podobał się artykuł? Podziel się!