Na spotkaniu dominującym tematem był problem radzenia sobie z kryzysem, który bardzo mocno odczuwalny jest w Ameryce, gdzie coraz więcej ludzi traci pracę. Tylko w miesiącu styczniu na bezrobocie musiało tam przejść ponad 600 tys. osób. Także sporo firm związanych z rolnictwem bankrutuje, jak na przykład największy producent brojlerów Pilgrim’s Pride.

Ale kryzys może być także szansą - przekonywał założyciel firmy Alltech Dr Pearse Lyons. Trzeba w tym czasie położyć główny nacisk na kontrolę jakości, aby afery, jak z irlandzką wieprzowiną czy chińską melaniną, nigdy się nie powtarzały. Takie doniesienia szkodzą nie tylko irlandzkim producenom świń, ale wszystkim co produkują wieprzowinę. W kryzysie nie można zapominać też o szerzeniu edukacji, bez której nie będzie innowacji, a w konsekwencji nowych rozwiązań dla produkcji, które będą ograniczać koszty. To tylko niektóre filary działań firmy Alltech, jakie przedstawił szef firmy.

Alltech to firma biotechnologiczna, która dostarcza głównie produkty dla przemysłu paszowego i spożywczego. Centrala firmy znajduje się w Lexington, Kentucky, USA. Alltech został założony w 1980 r. przez Dr Pearse Lyons’a i na początku zatrudniał tylko dwie osoby. Obecnie firma działa w 76 krajach, a w firmie pracuje ponad 1300 osób.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!