De Heus kipiło firmę Evialis Polska, specjalizującą się w żywieniu zwierząt hodowlanych. W wyniku transakcji firma De Heus Polska nabyła 100 % kapitału zakładowego Evialis Polska w całości należącego do firmy Invivo NSA (dawniej Evialis), z zastrzeżeniem zgodności z polskim prawem o ochronie konkurencji.

Zakupiona Evialis Polska działa w dwóch regionach centralnej i północnej Polski. Fabryki firmy znajdują się w Wałczu oraz Iłowie koło Mławy. Zatrudnia ona 80 pracowników. Działa w sektorze produkcji i sprzedaży produktów paszowych dla świń, drobiu, przeżuwaczy i innych gatunków, takich jak gęsi i króliki. Jest wysoko ceniona pod względem marketingowym w sektorze pasz dla drobiu przyzagrodowego. Oprócz aktywności w produkcji i sprzedaży pasz pełnoporcjowych firma posiada doświadczenie w produkcji koncentratów i premiksów  paszowych. 
De Heus zamierza zintegrować działalność produkcyjną i handlową firmy Evialis z własnymi strukturami organizacyjnymi  w  sposób gwarantujący wysoką efektywność funkcjonowania połączonych firm. Przejęcie firmy Evialis Polska mieści się w międzynarodowej strategii firmy De Heus, koncentrującej się na silnej lokalnej pozycji rynkowej i wzroście sprzedaży na rynkach o wysokim potencjale rolnym. Polski rynek oferuje takie możliwości, a przejęcie Evialis Polska umożliwi firmie De Heus Sp. z o.o. dalszy rozwój.

De Heus Group jest międzynarodową firmą z wiodącą pozycją w przemyśle żywienia zwierząt hodowlanych. Firma została założona w roku 1911 r. i ma swoje korzenie w Holandii. Od tamtego czasu rozrosła się z regionalnej firmy paszowej do  międzynarodowej grupy  działającej  w 45 krajach  Europy, Azji,  Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. W wyniku  szybkiego wzrostu poza Holandią, De Heus Group należy obecnie do 20 światowych liderów wśród dostawców pasz.

W zakładach produkcyjnych należących do grupy wytwarza się ponad 3 mln ton paszy - To są dane za 2009 rok - informuje kierownik Działu Marketingu Rafał Wiecheć (rwiechec@deheus.pl). Obecnie 11 z 30 zakładów znajduje się na terenie Holandii. De Heus produkuje pasze dla zwierząt zgodnie ze standardami  systemu jakości  GMP+ ponadto partycypuje w programie TrusQ Feed Safety Programme. W Holandii, De Heus Voeders zajmuje pozycję lidera w przemyśle paszowym w szczególności ma silną pozycję na rynku żywienia świń, drobiu oraz krów mlecznych.

De Heus jest obecny  na lokalnych rynkach pod nazwami: De Heus sp. z o.o. (Polska), De Heus a.s. (Czechy), Koudijs Feed (premiksy, koncentraty oraz pasze pełnoporcjowe - export), Koudijs Mkorma (Rosja), Koudijs Kapo (Egipt), De Heus Feed (Południowa Afryka) i De Heus Vietnam LLC (Wietnam). De Heus Group jest też aktywna na rynku chińskim, posiada strategiczne porozumienie i mniejszościowe udziały w Wellhope Agri-Tech Co. Ltd. Firma zatrudnia ponad 1 700 osób na świecie z czego 570 w Holandii. Główna siedziba korporacji De Heus znajduje sie w Ede (NL).

Podobał się artykuł? Podziel się!