Innowacyjna, wysokowydajna fitaza RONOZYME® HiPhos od DSM Nutritional Products jest już dostępna w krajach Unii Europejskiej. Wstępnie wprowadzony w ubiegłym roku na rynek Ameryki Łacińskiej RONOZYME® HiPhos obiecuje bezprecedensowe korzyści dla hodowców europejskich.

RONOZYME® HiPhos jest najsilniejszą fitazą na światowym rynku enzymów paszowych, który według szacunku firmy badawczej Freedonia Group osiągnie w 2013 roku wartość 520 mln. USD. Zastosowany w paszach dla trzody chlewnej i drobiu zaspokaja potrzeby pokrywane uprzednio przez szeroki wachlarz fosforanów paszowych.

Receptury paszowe z użyciem RONOZYME® HiPhos uwalniają prawie dwukrotnie więcej fosforu z materiałów paszowych niż obecne produkty konkurencji. Wyraźnie obniża to koszty paszy. Również istotnie zmniejszony jest wpływ produkcji zwierzęcej na środowisko, ponieważ mniej fosforu jest wydalane przez zwierzęta żywione paszami zawierającymi RONOZYME® HiPhos.

RONOZYME® HiPhos został stworzony w ramach współpracy Aliansu DSM i Novozymes, które mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w rozwoju fitazy i innych enzymów paszowych. Wprowadzenie na rynek RONOZYME® HiPhos następuje po wspólnym powodzeniu na rynku fitaz, osiągniętym przez obecnego lidera RONOZYME® NP.

Antonio Ruy Freire, Prezydent działu Żywienia i Zdrowia Zwierząt w DSM Nutritional Products, komentuje:

- Zatwierdzenie RONOZYME® HiPhos na rynek europejski pokazuje, jak Alians DSM i Novozymes kontynuuje dostarczanie nowych konceptów, przekształcających żywienie i zdrowie zwierząt. Wprowadzenie RONOZYME® HiPhos w zeszłym roku na rynek Ameryki Łacińskiej otworzyło nową erę, jeśli chodzi o odtwarzalność żywienia i produkcji zwierząt monogastrycznych. W tym roku, korzyści z zastosowania tego przełomowego produktu stały się dostępne dla producentów paszy w Europie. RONOZYME® HiPhos pozwoli europejskim producentom na zmniejszenie kosztów paszy, pozwalając równocześnie zmniejszyć obciążenie środowiska.

RONOZYME® HiPhos jest dostępny w trzech formach. RONOZYME® HiPhos (GT) przeznaczony jest do pasz granulowanych i posiada właściwości pozwalające na określenie go przez DSM najbardziej termostabilną fitazą dostępną na rynku. Jego przesypowość, mieszalność i brak frakcji pylistych jest wspaniała. Granulowana forma RONOZYME® HiPhos (GT) jest kontynuatorką tradycji posiadania przez DSM przodujących termostabilnych, bezpyłowych form produktu, o rozmiarach cząstek zapewniających optymalne rozproszenie w premiksach i paszach. RONOZYME® HiPhos (M) jest formą produktu bardziej odpowiednią do pasz sypkich, a RONOZYME® HiPhos (L) jest formą płynną, przeznaczoną do pozostałych zastosowań w paszy. Podobał się artykuł? Podziel się!