Mączki rybne to surowce do produkcji pasz będące źródłem białka wysokiej jakości, to one w najbliższych latach mają wspierać rozwój sektora produkcji zwierzęcej oraz przemysł paszowy na Ukrainie. Dlatego w najbliższym czasie planowane są inwestycje, które umożliwią zwiększenie produkcji mączki rybnej u naszych wschodnich sąsiadów. W ubiegłym roku na rozwój tej działalności przeznaczono około 20 mln euro. W celu dalszego rozwoju tego sektora produkcji rząd ukraiński zamierza rocznie przeznaczać sumę nawet do około 100 mln euro rocznie.

W tym roku przewidywany wzrost produkcji żywca rzeźnego  na Ukrainie ma wynieść  +1,06 mln ton  dla mięsa drobiowego, +750 tys. ton dla wieprzowiny i +410 tys. ton dla wołowiny.

Rok 2012 jest bardzo dobrze oceniany na Ukrainie jeżeli chodzi o produkcję trzody chlewnej. Tamtejszy sektor produkcji świń przeżywa okres nowej industrializacji. W najbliższym czasie planowane jest otworzenie kilku nowoczesnych kompleksów zajmujących się produkcją świń. Podobał się artykuł? Podziel się!