Pasza jest prawidłowo zbilansowana dla potrzeb ślimaków pod każdym względem.  W celu prowadzenia prawidłowego żywienia na każdym etapie produkcji firma stworzyła trzy rodzaje mieszanek paszowych - specjalnie dla ślimaków przeznaczonych do reprodukcji, do żywienia ślimaków w okresie od wyklucia do 60 dnia życia oraz do żywienia ślimaków w okresie od 60 dnia życia do końca tuczu.

Produkt przeznaczony dla ślimaków w okresie reprodukcji składa się z wstępnie przetworzonych surowców (ekstrudowanych) umożliwia szybkie przyswojenie składników pokarmowych niezbędnych do intensywnej aktywności rozrodczej.

Energia pochodząca z nasion roślin oleistych (ziarno słonecznika) jak i najwyższej jakości oleju roślinnego jest łatwo dostępna dla organizmu ślimaka i umożliwia mu optymalne wykorzystanie składników pokarmowych paszy i utrzymanie masy ciała. Odpowiednio dobrany stosunek wapnia do fosforu w połączeniu z kompozycją mineralno-witaminową wpływa na tworzenie wytrzymałej skorupy, a dodatek beta-karotenu wpływa na właściwą aktywność rozrodczą ślimaczych reproduktorów.

Mieszanka dla najmłodszych ślimaków jak i dla ślimaków od 60 dnia życia do końca tuczu wyróżnia się różnorodnością źródeł białka w paszy stwarza warunki do syntetyzowania własnych białek budulcowych przez organizm ślimaka.

W przypadku pierwszej fazy wzrostu ślimaków możliwa jest granulacja w postaci sypkiej dla lepszego pobierania paszy przez „oseski” od 5 dnia po wylęgu. Podobał się artykuł? Podziel się!