Aukcja Pride of Poland była zwieńczeniem Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim. Uczestniczyli w niej kupcy z różnych zakątków Świata: Stanów Zjednoczonych, Republiki Południowej Afryki, Australii i krajów bliskiego wschodu.

W tegorocznej aukcji nie padły rekordy zakupów, ale biorąc pod uwagę ogólnoświatowy kryzys, oferowany kwoty i tak były wysokie.
Najdroższą, wylicytowaną klaczą okazała się Pinta ze Stadniny w Janowie Podlaskim. Konia za 500 tys. euro kupiła Shirley Watts, żona perkusisty The Rolling Stones. To nie pierwsze ekskluzywne zakupy pani Watts w Polsce. W ubiegłym roku wielbicielka koni czystej krwi arabskiej złożyła najwyższą ofertę za klacz Kwesturę – 1,125 mln euro.

 

Opis: Fallada została kupiona za 480 tys. euro

źródło: farmer.pl

Opis: Shirley Watts odbiera nagrodę za zakup najdroższego konia na aukcji

Autor: K.Hołownia

Opis: Licytacji towarzyszyły gromkie brawa publiczności

Bardzo wysoką cenę – 480 tys. euro uzyskano za Falladę ze Stadniny Koni w Michałowie. Czternastoletnia klacz „powędruje” do Stanów Zjednoczonych.

Ogromne emocje wzbudził pokaz klaczy. Uznanie sędziów i publiczności wśród klaczy młodszych oraz Czempionat Polski 2009 w tej kategorii zdobyła klacz ze Stadniny w Michałowie Wieża Róż.

Bezkonkurencyjna wśród prezentowanych na tegorocznym Narodowym Pokazie Koni Arabskich okazała się klacz EMANDORIA z SK Michałów, która poza Czempionatem Polski i nagrodą Agencji Nieruchomości Rolnych zdobyła również tytuł Najlepszego Konia Pokazu.  

Źródło:farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!