Z wygłaszanych referatów i komunikatów naukowych będzie można dowiedzieć się m. in., dlaczego masowo giną pszczoły oraz czy i jak można zapobiegać temu groźnemu zjawisku. W programie konferencji przewidziano także omówienie leczniczych zastosowań miodów i produktów pszczelich, w tym mleczka pszczelego i pierzgi.

Konferencja będzie elementem XXI Biesiady u Bartnika, którą organizują Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik", Stowarzyszenie "Nasza Ziemia Grybowska" oraz Karpacki Związek Pszczelarzy.

- Jest to kontynuacja zeszłorocznego spotkania. Wśród prelegentów znajdują się uznane autorytety z zakresu pszczelarstwa oraz środków ochrony roślin. Spodziewamy się kilkuset uczestników konferencji, zarówno zawodowych pszczelarzy, jak i pszczelarzy-amatorów - powiedział rzecznik prasowy Gospodarstwa Pasiecznego "Sądecki Bartnik" Leszek Horwath.

Znacznie większej liczby uczestników, bo około kilku tysięcy, organizatorzy spodziewają się w trakcie całej dwudniowej Biesiady u Bartnika.

Przybyli goście, niezależnie od konferencji, będą mogli wziąć udział w szkoleniach i prelekcjach i poznawać życie pszczół w specjalnych ulach demonstracyjnych. Będzie można też zwiedzić muzeum pszczelarstwa, wziąć udział w miodobraniach i degustacjach miodów, odwiedzić kiermasz tradycyjnych i lokalnych przysmaków.

Jak informują organizatorzy, "Biesiada u Bartnika" jest jedną z najstarszych i największych imprez pszczelarskich w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!