W tym roku na sprzedaż zostaną wystawione znakomite Czempiony Polski oraz konie światowej klasy. Dlatego wszyscy spodziewają się dużych emocji i jednocześnie kwot pieniężnych, które za sobą pociągną. Faworyzowanych klaczy jest wiele. Oto niektóre z nich: PALABRA, EGZONERA, EULA, PIACENZA, a wśród ogierów to m.in. CELSJUSZ.

Janowska aukcja to jedyna tego typu impreza na świecie, organizowana nieprzerwanie od ponad 40 lat. Po trudnych latach dziewięćdziesiątych, powróciła dobra koniunktura na polskie araby. Rekordowy pod tym względem okazał się rok 2008 kiedy to stadnina koni Michałów wystawiła na sprzedaż Czempionkę Świata – klacz Kwesturę, która została sprzedana za rekordową kwotę 1,125 mln euro. A łączny wynik tej aukcji przekroczył aż 3 mln euro.

Tegoroczne DNI KONIA ARABSKIEGO rozpoczną się 5 sierpnia 2011 r., Narodowym Pokazem Koni Arabskich, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Uwieńczeniem tego wydarzenia będzie „Aukcja PRIDE OF POLAND”, która odbędzie się 7 sierpnia br., na której zostaną wystawione wyżej opisane okazy koni arabskich ze stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie oraz w stadzie Ogierów Białka, nadzorowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Podobał się artykuł? Podziel się!