Pokaz odbywał się w ramach trwających od piątku w Janowie Podlaskim dorocznych Dni Konia Arabskiego. Podczas pokazu konie są oceniane przez międzynarodowe jury w kilku kategoriach wiekowych, osobno klacze, osobno ogiery.

Czempionką Klaczy Młodszych została ciemnogniada, jednoroczna Piacolla ze stadniny w Michałowie.

Tytuł Czempiona Ogierów Starszych przyznano 7-letniemu kasztanowemu El Omari również ze stadniny w Michałowie, a tytuł Czempiona Ogierów Młodszych uzyskał 2-letni, siwy Barok ze stadniny w Janowie Podlaskim.

W tegorocznym Pokazie - prowadzonym od piątku - zaprezentowano w sumie 120 koni w wieku od jednego roku do 15 lat. Honorowy patronat nad Pokazem objął prezydent Bronisław Komorowski.

W liście do uczestników i organizatorów Pokazu Komorowski napisał, że Dni Konia Arabskiego to impreza, która daje możliwość podziwiania urody i umiejętności tych zwierząt, ale jednocześnie znakomicie prezentuje dokonania polskiej myśli hodowlanej.

- Dzisiejszą, wiodącą pozycję Polska zawdzięcza konsekwencji działań prowadzonych przez pokolenia hodowców, dbających i podtrzymanie wspaniałych tradycji jeździeckich, które mają w naszym kraju bogatą, wielowiekową historię. Jest to wyraz nowoczesnego patriotyzmu, który łączy piękno tradycji ze współczesnością - napisał prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!