Decyzja o wybudowaniu zupełnie nowej fabryki - od podstaw, w bezpośrednim sąsiedztwie starej, ciągle działającej fabryki zapadła 4 lata temu. Ze starej fabryki pozostała spedycja pasz , hala silosów dozujących z wagą pod silosami, magazyny surowców i wyrobów gotowych oraz zbiorniki na pasze, które zostały podwyższone o 2 metry. Nowe części, to dwie wieże, wyższa – wieża produkcyjna oraz niższa, w której mieści się nowa spedycja pasz i waga najazdowa KSE .

To, co wyróżnia  fabrykę spośród innych wytwórni, to linia produkcyjna dla stad prarodzicielskich, (ang. GPS Grand Parent Stock). To efekt umowy pomiędzy światowym liderem w branży hodowlanej, firmą Aviagen a De Heus. Jednym z najważniejszych rozwiązań jest „higenizer”, czyli urządzenie do termicznej higienizacji produkowanej paszy, gwarantujące całkowite bezpieczeństwo mikrobiologiczne wyrobu końcowego. Produkcja jest zgodna ze standardem GMP+, pozwalającym na 100 proc. kontrolowanie procesu technologicznego. - Największy nacisk w realizacji tej inwestycji położyliśmy na jakość i bezpieczeństwo produkcji – mówi Rafał Kamiński – dyrektor pionu produkcji i logistyki. - Są to kluczowe czynniki, które będą decydować o powodzeniu na rynku – dodaje.

W Mieścisku są produkowane pasze pełnoporcjowe i uzupełniające dla trzody chlewnej i drobiu. 70proc. produkcji stanowią pasze sprzedawane luzem. Pasza pakowana w worki stanowi 30 proc. produkcji, stąd inwestycja w postaci nowoczesnej wago - pakowarki. Ostatnią bardzo ważną grupą produktów wytwarzanych w Mieścisku są preparaty mlekozastępcze. Podobał się artykuł? Podziel się!