PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Padła kolejna klacz w stadninie w Janowie; sprawą zajmuje się prokuratura

Padła kolejna klacz w stadninie w Janowie; sprawą zajmuje się prokuratura W dniu 17 marca 2016 r. padła klacz Preria, należąca do stadniny koni Halsdon Arabians, która w ramach dzierżawy przebywała w Stadninie Koni Janów Podlaski. Fot. pixabay

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi postępowanie ws. padłej klaczy Prerii w stadninie w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Sprawa ta została dołączona do śledztwa dotyczącego niegospodarności poprzednich władz stadniny.- Zarządzona została sekcja zwłok, która ma wykazać przyczyny śmierci klaczy. Sekcja zostanie wykonana w Warszawie - poinformowała w piątek prok. Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

O śmierci klaczy poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych. - W wyniku nagłego zachorowania w dniu 17 marca 2016 r. padła klacz Preria, należąca do stadniny koni Halsdon Arabians, która w ramach dzierżawy przebywała w Stadninie Koni Janów Podlaski. Pomimo natychmiastowej pomocy weterynaryjnej oraz niezwłocznego transportu do specjalistycznej kliniki, klaczy nie udało się uratować - napisano w oświadczeniu Agencji.

ANR powiadomiła o zdarzeniu prokuraturę. Sprawa padłej klaczy została dołączona do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie, dotyczącego przestępstwa niegospodarności, jakiego miały się dopuścić poprzednie władze stadniny.

W październiku 2015 r. w podobnych okolicznościach - przypomniała ANR - padła klacz Pianissima. W tej sprawie trwa postępowanie wyjaśniające, które zostało objęte specjalnym nadzorem Agencji.

Śmierć Pianissimy, której wartość ANR wyceniła na 3 mln euro, była jednym z powodów odwołania ze stanowiska długoletniego szefa stadniny Marka Treli. Dopuszczenie do śmierci klaczy było w ocenie ANR przejawem braku nadzoru weterynaryjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • Ogier 2016-03-18 23:10:35
  Czy nowy prezes już się spakował?
 • eloł 2016-03-18 21:03:27
  No to musi nowy prezes polecieć....
 • statek 2016-03-18 16:23:22
  Ale Ci urzędnicy to idioci, przecież takie rzeczy się zdarzaja w hodowlach na całym świecie. Ludzie sa objeci o wiele lepsza opieka i umieraja a jakos dyrektorzy szpitali nie sa zwalniani
 • Józwa 2016-03-18 15:08:12
  Klacz dzierżawiona: wodę do jeziora WOZILI? Zapewne jest duże odszkodowanie w umowie - o taką niegospodarność może chodzić. A co na to znawczyni koniA PANI cHMIEL? Ipan Chmiel ; DD
 • FanFarmera 2016-03-18 13:40:16
  Skoro padnięcie Pianissimy było bezpośrednią przyczyną odwołania Marka Treli, to teraz ANR z powodu padnięcia Prerii powinna odwołać obecnego prezesa stadniny. Ciekawe, czy tak się stanie?
 • garek 2016-03-18 12:56:02
  "Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi postępowanie ws. padłej klaczy Prerii w stadninie w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Sprawa ta została dołączona do śledztwa dotyczącego niegospodarności poprzednich władz stadniny."
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!